05/03/2019

Koncertowe przedwiośnie

Koncertowe przedwiośnie

Początek marca zapowiada się koncertowo. Dosłownie i w przenośni…

Najpierw na Scenie NCK wystąpi Stanisław Soyka z muzyką z jego pierwszego w pełni autorskiego albumu od piętnastu lat, którą sam artysta określa jako – folk z przymrużeniem oka (3 marca).

Sześć dni później na scenie pojawi się Wiesław Wilczkiewicz – pierwszy raz wszedł na nią pół wieku temu. Niezwykły jubileusz. „All about jazz” to projekt muzyczny, w którym artysta podsumowuje pięć dekad doświadczenia scenicznego i prezentując swój dorobek kompozytora, aranżera i muzyka studyjnego, opowiada historię rozwoju polskiej sceny jazz-rockowej. W koncercie wystąpią: Grażyna Łobaszewska, Marek Piekarczyk, Urszula Dudziak, Krzesimir Dębski, Suzanne Lorge, Kasia Miernik (9 marca).

Dzień później „Najpiękniejsze melodie wyśpiewa Robert Janowski, a towarzyszyć mu będzie dwunastoosobowy zespół. W repertuarze znajdą się utwory utrzymane w czarującym klimacie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, współcześnie zaaranżowane przez wybitnego kompozytora Tomasza Filipczaka. Publiczność usłyszy takie przeboje jak:  „Zakochani są wśród nas”,  „Małe mieszkanko na Mariensztacie”, czy wielki przebój przedwojennego kina „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.

Zapraszamy!

 

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

 

Bilety online: