23.06.2016

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

W koncercie kończącym 63. sezon działalności artystycznej zaprezentują się wszystkie grupy zespołu. W programie koncertu zobaczymy m.in. pieśni i tańce regionu Górnego Śląska, Beskidu Śląskiego, Lachów Sądeckich, Spisza, Przeworska, Łowicza, Lublina a także polskie tańce narodowe.

Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” powstał w 1953 roku w Krakowie. Siedzibą Zespołu jest Nowohuckie Centrum Kultury, a jego skład osobowy stanowią dzieci i młodzież wszystkich typów szkół krakowskich oraz młodzież studencka i pracująca. Obecnie Zespół pracuje w czterech grupach wiekowych. W swoim repertuarze posiada: pieśni i tańce Krakowiaków Wschodnich, Lachów Sądeckich, regionu lubelskiego, rzeszowskiego, łowickiego, śląskiego, spiskiego, Kurpi Zielonych, Mazowsza a także Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

Oryginalne tańce i pieśni poddane artystycznemu opracowaniu swoją treścią i wykonaniem propagują polski folklor regionalny i narodowy. Zespół „NOWA HUTA” wielokrotnie brał udział w realizacjach telewizyjnych i teatralnych oraz w widowiskach plenerowych. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali krajowych i zagranicznych.

bilety: 15 zł

23 czerwca  (czwartek), g. 18.00, Scena NCK

Pobierz plakat

Pobierz plakat

Czwartek, 23.06.2016, Scena NCK
godz. 18:00

Bilet - 15zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl