07.05.2017

Koncert dla Wojtka Bellona

Koncert dla Wojtka Bellona

Majowy koncert pełen poezji śpiewanej, gór, dźwięku gitar i wspomnień…

 

W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą: Wolna Grupa BukowinaMałgorzata Wojciechowska, Łukasz Mazur, Adam ZiemianinTomek WachnowskiJanusz DeblessemOleg Dyyak.

 

Wojtek Bellon – zapalony turysta, członek PTTK, na każdą wędrówkę zabierał ze sobą gitarę. Swój debiut pieśniarski przeżył latem 1971 r. na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, gdzie wraz z Grażyną Kulawik zdobył jedną z głównych nagród, co dało początek Wolnej Grupie Bukowina. Znaczącym sukcesem w karierze Bellona było zdobycie pierwszej nagrody na krakowskim Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w 1974 r.

Bardzo zróżnicowana tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć poruszający motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości Jerzego Harsymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta. „Między nami”, „Kołysanki dla Joanny” to z kolei przykłady bardzo osobistych tekstów o miłości.

 

Niedziela, 07.05.2017, Scena NCK
godz. 18:00

Bilet - 50 / 40 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl