07.06.2023

Klub Super Mama – spotkanie: Sensoryczne zabawy dla dzieci w plenerze. Jak wspierać rozwój dziecka podczas letnich wycieczek

Klub Super Mama – spotkanie: Sensoryczne zabawy dla dzieci w plenerze. Jak wspierać rozwój dziecka podczas letnich wycieczek

spotkanie poprowadzi Joanna Krysiak

Jak sensorycznie wspierać rozwój dziecka podczas letnich wycieczek? Podróżowanie z dzieckiem to świetna okazja nie tylko do zwiedzania, ale także do wspólnego eksplorowania i poznawania świata wszystkimi zmysłami. Natura zapewnia najlepiej przyswajalne warunki do stymulowania zmysłów. Natura nigdy nie przestymuluje! W podróży doświadczamy nowych bodźców, łamiemy nasze schematy. O tym i o pomysłach na zabawy w plenerze opowie Joanna Krysiak, pedagog i terapeuta integracji sensorycznej.

Joanna Krysiak – pedagog rodzinny, terapeuta Integracji Sensorycznej, pedagog zabawy i cyrku, trener Logorytmiki, Terapeuta Ręki, instruktor MultiSensoryki, współzałożycielka krakowskiej Famigi z sensoryczną Salą Doświadczania Świata, pracuje z dziećmi od kilku miesięcy do 12. roku życia, specjalizuje się w pracy z maluszkami do lat 3 oraz z ich rodzicami/opiekunami; od 12 lat prowadzi autorskie szkolenia z zakresu stymulacji rozwoju dziecka dla specjalistów, pedagogów, rodziców oraz kursy zawodowe dla opiekunów dzieci 0-3 lat. Autorka wielu programów edukacyjnych, zabaw oraz wierszyków dla najmłodszych. W pracy łączy różne metody i techniki wczesnego stymulowania rozwoju dzieci: integrację sensoryczną, umuzykalnianie (B. Strauss, E. Gordon, C. Orff); metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, sensorykę, pedagogikę cyrku, logorytmikę, przyjazną terapię behawioralną. Prywatnie mama 4 dzieci.

 

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy, nowych umiejętności, wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się w rodzicielstwie. Zapraszamy rodziców i opiekunów na spotkania warsztatowe i wykłady, których celem jest wspomaganie rozwoju dziecka, zrozumienie jego potrzeb, budowanie mocnych i zdrowych więzi emocjonalnych oraz wzmacnianie kompetencji wychowawczych.
Więcej informacji o Klubie <kliknij>

Środa, 07.06.2023, sala kameralna 203
godz. 10:00

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: KLUBSUPERMAMA@NCK.KRAKOW.PL