16.11.2022

Klub Super Mama – spotkanie: Instrukcja obsługi dziecięcej złości i buntu

Klub Super Mama – spotkanie: Instrukcja obsługi dziecięcej złości i buntu

Rodzicu! Pewnie nie raz zastanawiałeś się co zrobić kiedy Twoje dziecko wpada w szał. Albo czy Twoja reakcja była właściwa? Może niejeden raz miałeś z tego tytułu „rodzicielskiego kaca”. Znamy to doskonale i chcemy dzielić się metodami, które pomagają nam okiełznać malucha, zachowując jednocześnie szacunek do dziecka i siebie samego. Na wykładzie dowiesz się co biologia „mówi” o dziecięcej złości i jak wobec tego nie dolewać oliwy do ognia. Podpowiemy jak zachować się, żeby przetrwać tę burzę i jak wesprzeć malucha kiedy jest już po ataku złości.

 

Joanna Malisz-Swęd – Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, o sobie:

Jestem mamą Gabrysi. Blisko 10 lat pracowałam z dziećmi oraz młodzieżą w szkołach i poradniach jako pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, polonistka. Szukając metod pracy z uczniem, odkryłam Pozytywną Dyscyplinę, w której znalazłam mnóstwo konkretnych narzędzi do pracy, spójnych z moimi wartościami. Ta metoda okazała się również świetnym sposobem budowania relacji w mojej rodzinie.

Monika Pietruszka – Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, o sobie:

Jestem mamą trójki dzieci oraz pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Moimi wyborami dróg pedagogicznych była terapia pedagogiczna, resocjalizacja, psychoterapia dzieci i młodzieży. 12 lat doświadczeń w edukacji wzbogaciło moje podejście pedagogiczne, jednak brakujący element w dotychczasowych założeniach odnalazłam w Pozytywnej Dyscyplinie, która sprawdziła się w mojej codzienności rodzicielskiej. Pragnę dzielić się swoimi doświadczeniami z rodzicami, którzy chcą budować relacje ze swoimi dziećmi na lata.

 

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy, nowych umiejętności, wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się w rodzicielstwie. Zapraszamy rodziców i opiekunów na spotkania warsztatowe i wykłady, których celem jest wspomaganie rozwoju dziecka, zrozumienie jego potrzeb, budowanie mocnych i zdrowych więzi emocjonalnych oraz wzmacnianie kompetencji wychowawczych.
Więcej informacji o Klubie <kliknij>

Środa, 16.11.2022, sala kameralna 203
godz. 10:30

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: KLUBSUPERMAMA@NCK.KRAKOW.PL