23.02.2022

Klub Super Mama – spotkanie: kluczowe momenty w rozwoju dziecka

Klub Super Mama – spotkanie: kluczowe momenty w rozwoju dziecka

Kiedy maleństwo rośnie, naturalną rzeczą są nasze lęki i obawy czy wszystko jest w porządku. Po to tyle bilansów i spotkań z pediatrą, który ocenia rozwój fizyczny naszego dziecka. Natomiast oprócz takich miar jak obwód główki, klatki piersiowej, waga, wzrost… jest też kilka innych bardzo ważnych sfer o które należy zadbać. Zadbać, ale także obserwować.

Tak zwane kamienie milowe w rozwoju dziecka to kluczowe momenty rozwoju w których nasze dziecko, nabywa nowe umiejętności. Obrót na brzuszek, raczkowanie, gaworzenie, pierwsze kroki, gest wskazywania to także bardzo ważne zachowania, które świadczą o prawidłowym rozwoju psychicznym dziecka. Właśnie dlatego mamy przyjemność zaprosić Was na spotkanie z psychologiem Darią Kaźmierczyk – Romańczyk, która opowie o tym na co rodzic powinien zwrócić uwagę.

Prawidłowy rozwój dziecka obejmuje zarówno sferę fizyczną, jak i psychiczną. Właśnie dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu dzięki któremu poszerzycie swoją wiedzę z obszaru rozwoju poznawczego, motorycznego, emocjonalnego i społecznego Waszych pociech. 

 

Daria Kaźmierczyk-Romańczyk – ukończyła z wyróżnieniem Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W trakcie swoich studiów zrealizowała 3 ścieżki specjalizacyjne: Psychologia Kliniczna i Zdrowia, Psychologia Kliniczna Dziecka oraz Psychologia Rodziny i Edukacji. Posiada uprawnienia pedagogiczne dla psychologów, a także uprawnienia terapeuty Treningu Umiejętności Społecznych oraz biblio i bajkoterapeuty. Obecnie pracuje na stanowisku psychologa szkolnego, jest także pracownikiem dydaktycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół tematyki psychologii rozwoju dziecka, psychoedukacji oraz psychologii twórczości.

 

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy, nowych umiejętności, wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się w rodzicielstwie. Zapraszamy rodziców i opiekunów na spotkania warsztatowe i wykłady, których celem jest wspomaganie rozwoju dziecka, zrozumienie jego potrzeb, budowanie mocnych i zdrowych więzi emocjonalnych oraz wzmacnianie kompetencji wychowawczych.
Więcej informacji o Klubie <kliknij>

 

 

 

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2 <kliknij>
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Okazując – przed wejściem na wydarzenie – aktualny certyfikat COVID lub wypełniając oświadczenie widza NCK <kliknij> sprawiasz, że kultura jest dostępna dla większej liczby osób. Dziękujemy!

Środa, 23.02.2022, sala kameralna 203
godz. 10:30

Bilet - 1 zł

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: KLUBSUPERMAMA@NCK.KRAKOW.PL