16.03.2017

Klub Podróżników Navigator – Kolory Peru

Klub Podróżników Navigator – Kolory Peru

Spotkanie z Karoliną Marzyńską , relacja z wypraw, autorski pokaz slajdów

W trakcie spotkania posłuchamy barwnych opowieści o historii, kulturze i świecie przyrody oraz obejrzymy pełne kolorów zdjęcia z najdalszych zakątków Peru. Powędrujemy po obrzeżach najsuchszej pustyni świata i drugich co do wysokości górach świata – Andach. Odwiedzimy niezwykłe miasta Cuzco i Świętą Dolinę Inków. Popłyniemy w rejs po  Jeziorze Titicaca. To długie na 190 kilometrów jezioro słynie z dwóch rzeczy: pierwszą jest to, że jest najwyżej na świecie położonym jeziorem żeglugowym, a drugim są Indianie Uros zamieszkujący słynne Islas Flotanas czyli pływające wyspy.

Karolina Marzyńska opowie jak wygląda życie codzienne współczesnych Peruwiańczyków, w jakich warunkach mieszkają, czym się zajmują, co jedzą i jak się ubierają. W Andach na wysokości 4 tys. metrów żyje w Peru wielu Indian. Wysokość i trudne okoliczności przyrody sprawiają, że muszą być samowystarczalni. Sami produkują wszystko, co niezbędne do życia. W trudnym życiu pomagają im przystosowane do wysokości i temperatury zwierzęta -alpaki i lamy. 

Kolory Peru to również spotkanie z peruwiańską muzyką i indiańskimi instrumentami. Dodatkową atrakcją będą prezentowane stroje oraz inne pamiątki z podróży.

 

Karolina Marzyńska– absolwentka archeologii oraz turystyki i rekreacji, zakochana w żeglarstwie i zielonej herbacie. Odwiedziła ponad 30 krajów na 5 kontynentach. Dwukrotne przepłynęła Ocean Atlantycki, przeszła Anglię w poprzek od morza do morza oraz brała udział w wyprawie na sześciotysięcznik. Od kilku lat prowadzi zajęcia edukacyjne, zarażając innych wiarą w marzenia i ciekawością świata.

Czwartek, 16.03.2017, sala kameralna
godz. 18:00

Bilet - 2 zł

Dział Oświatowy
telefon: 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl