19.05.2024

Klub Opowieści: Czego szukasz?

Klub Opowieści: Czego szukasz?

Drugie spotkanie Klubu Opowieści.

 

Kogo zapraszamy?
Zapraszamy dorosłych (bez ograniczeń wiekowych) z dziećmi w wieku 7-10 lat. Ale mogą przyjść również dzieci troszkę młodsze lub troszkę starsze, jeśli tylko zechcą.

Czym jest Klub Opowieści?
Klub Opowieści to miejsce spotkania dorosłych i dzieci. Miejsce, w którym słowo ma moc i jest przewodnikiem po drogach i bezdrożach naszej wyobraźni. Aby zacząć snuć opowieść potrzebujemy siebie nawzajem.

Dlaczego dorośli są ważni podczas spotkania?
Bliskość dorosłych daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i dodaje im odwagi do działania. Ale największą wartością tych spotkań jest doświadczenie bycia razem – dzieci i dorosłych – na równych prawach, we wspólnej przestrzeni rozmowy i zabawy.

Tylko czy dorośli mogą się dobrze bawić?
Oczywiście, że tak! Tylko trzeba wrzucić na luz! Warto pozwolić sobie na wyjście z roli rodzica czy opiekuna i być „tu i teraz” co oznacza: słuchanie innych bez oceniania, mówienie tego co się myśli, zaciekawienie innymi.

To co konkretnie będziemy robić?
Będziemy angażować nasze ciało, serce i umysł, czyli będzie trochę ruchu, trochę emocji i trochę myślenia. Spotykamy się w bezpiecznej przestrzenia opowieści, która nas poprowadzi. Dokąd dojdziemy i co wyniesiemy z tej wyprawy zależy od nas. Razem tworzymy miejsce kreatywnego spotkania z nieograniczoną wyobraźnią.

Czy są bilety wstępu?
Tak, bilet dla 1 osoby kosztuje 30 zł.

 

prowadzenie:
Jolanta Kogut – wykładowczyni akademicka, prowadzi zajęcia specjalnościowe i fakultatywne w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UPJPII w Krakowie na kierunku edukacja medialna oraz promocja, reklama, branding i public relations. Autorka projektów szkoleniowych m.in.  z zakresu wystąpień publicznych i skutecznej komunikacji, a także programów edukacyjno-artystycznych. Koordynatorka projektów kulturalnych. Zrealizowała m.in. 15. edycji Dni Tischnerowskich oraz organizowała i prowadziła gale wręczenie Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Współpracuje z wydawnictwem Znak oraz Teatrem KTO. Absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego – specjalizacja teatralna, Podyplomowych Studiów Pedagogiki Niezależnej Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach których odbyła praktyki zagraniczne w szkołach waldorfskich w Holandii i Niemczech oraz Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego – uzyskała kompetencje trenerskie w stopniu pozwalającym na projektowanie i ewaluację szkoleń.

Z wykształcenia jestem kulturoznawcą i to właśnie na studiach nauczyłam się myśleć „poza horyzont”, widzieć więcej i „łączyć kropki”. Nie zamykać się w swojej bańce, tylko odważnie przyjmować to co świat ma do zaproponowania. Dla mnie najciekawszą propozycją wciąż jest bezpośrednia praca z ludźmi. Warsztaty, szkolenia, wykłady, koordynowanie projektów, moderowanie spotkań – to moja pasja.  Nie ma znaczenia czy pracuję z przedszkolakiem, studentem czy biznesmenem – zawsze przede mną jest człowiek, a każde spotkanie jest wyzwaniem. Zmienia się kontekst, temat, ale zawsze jest praca z człowiekiem, nieważne ile ma lat i jaką role społeczną pełni.
Od ponad 10 lat moim pierwszym miejscem pracy jest uczelnia – prowadzę zajęcia ze studentami w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UPJPII w Krakowie, ale nie porzuciłam pracy z małymi dziećmi. Wciąż prowadzę warsztaty i spotkania dla rodziców. W Teatrze KTO w Krakowie zainicjowałam  program rodzinny  Klub Twórczych Odkryć.
Prawdziwymi mistrzami w pracy z dziećmi są moi synowie. To oni nauczyli mnie najwięcej.
A teraz uczę się od ich dzieci, moich wnuków. Swoją drogą, to niesamowite jak szybko z młodych rodziców, stajemy się dziadkami. To naprawdę tylko chwila. Dlatego warto czas bycia rodzicem dobrze wykorzystać, a przede wszystkim świadomie przeżyć. I nie mam tu na myśli wychowania dzieci, tylko wychowania siebie do roli mamy, taty, a potem również babci czy dziadka.

Spotkajmy się w Nowohuckim Centrum Kultury. Razem stwórzmy miejsce spotkania dorosłych i dzieci, nasz Klub Opowieści. Zapraszam.

– Jola Kogut

 

Więcej informacji o Klubie Opowieści <kliknij>

Niedziela, 19.05.2024, sala kameralna 203
godz. 12:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL