10.10.2015

Klub Hipochondryków – Spektakl odwołany!

10 października 2015 (sobota), godz. 1700
sala teatralna

SPEKTAKL ODWOŁANY

Widzów, którzy zakupili bilety na spektakl prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni NCK: tel. 12 644 02 66 wew. 55 lub rezerwacja@nck.krakow.pl

 

10 października 2015 (sobota), godz. 1700, sala teatralna

 

SPEKTAKL ODWOŁANY

 

Widzów, którzy zakupili bilety na spektakl prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni NCK: tel. 12 644 02 66 wew. 55 lub rezerwacja@nck.krakow.pl


 

Maggie W. Wright – Klub Hipochondryków – Teatr Syrena

Wyborna komedia w angielskim stylu, od ponad dziesięciu lat ciesząca się u widzów niesłabnącą popularnością. Za rolę Leo Zbigniew Zamachowski otrzymał nominację do prestiżowej nagrody „Feliks Warszawski”.

Główni bohaterowie sztuki to trzej mężczyźni mający wszystkie objawy kryzysu wieku średniego z hipochondrią na czele. Antykwariusz Leo i architekci – rozwodzący się właśnie Ken oraz Tom, niezmordowany amant, prześcigają się w wymyślaniu urojonych dolegliwości. Tymczasem prawdziwie nękającą ich słabością jest niemożność pogodzenia się z upływem lat.

„Klub hipochondryków” – zwariowany, grany w obłędnym tempie spektakl z wątkiem sensacyjnym – przywodzi na myśl najlepsze brytyjskie komedie. Od ponad dekady wywołuje salwy śmiechu i wzbudza zrozumienie nie tylko wśród męskiej części publiczności.

Antykwariusz Leo obchodzi czterdzieste urodziny na którym jedynymi gośćmi mają być jego brat Tom oraz Ken lokator będący w trakcie rozwodu. Panowie w czasie przygotowań prześcigają się między sobą w wymyślaniu chorób. Każdy uważa, że jego choroba jest najgorsza i wymagająca współczucia. Wyśmiewają nawzajem swoje przyzwyczajenia oraz usprawiedliwienia, opowiadają swoje historie z przeszłości.

Komedia jest wyśmienita, tak jak i obsada. Cudowne trio i pozostali aktorzy sprawiają, że sztukę ogląda się z przyjemnością. Jako osoba będąca w podobnym wieku potwierdzam, że jest często oparta na prawdziwych historiach. Mój hipochondryk również często się nad sobą rozczula i tak samo jak po obejrzeniu sztuki zastanawia mnie: czy to jest kryzys wieku średniego, czy męski egoizm? Mam nadzieje, że kryzys bo to można zrozumieć.

Agnieszka Filipiek

WYSTĘPUJĄ:

Zbigniew Zamachowski (Leo)
Wojciech Malajkat (Ken)
Piotr Polk (Tom)
Magdalena Wołłejko (Pam)
Piotr Siejka (Vito)
Marcin Piętowski / Albert Osik (Ben)
Marta Walesiak (Gina)

REALIZATORZY:

Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Allan Starski
Kostiumy: Wiesława Starska
Muzyka: Zbigniew Zamachowski
Aranżacje: Andrzej Jagodziński
Światło: Michał Englert
Ruch sceniczny: Aleksandra Wojtanowicz
Asystent reżysera, sufler: Renata Domagała
Inspicjent: Łukasz Barszcz

ZWIASTUN SPEKTAKLU:

Czas trwania: 110 minut z przerwą

bilety: 130 zł i 110 zł

informacje i zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

kasa czynna:
od poniedziałku do piątku w godz. 830-2000
oraz na godzinę przed spektaklem
tel. 12 644 02 66 wew. 56

{gallery width=251 height=362}aktualnosci/2015/10/10_hipochondrycy/plakat{/gallery}

Invalid Displayed Gallery

 

Sobota, 10.10.2015