19/04/2022

Kino plenerowe Mastercard OFF CAMERA przed NCK!

Kino plenerowe Mastercard OFF CAMERA przed NCK!

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA to jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy. Rekordowo wysokie nagrody i promocja kina niezależnego wyróżnia imprezę na mapie festiwalowej na całym świecie.

15. edycję festiwalu (29.04-8.05.2022) Mastercard OFF Camera świętować będzie w wyjątkowym stylu: oprócz pokazów w najbardziej klimatycznych krakowskich salach kinowych, Festiwal zaprosi widzów najbardziej magiczne zakątki miasta – na uwielbiane przez widzów kina plenerowe. Jedną z lokacji pokazów pod gołym niebem będzie scena plenerowa Nowohuckiego Centrum Kultury, gdzie zobaczyć będzie można aż 5 filmów, na każdy – wstęp wolny.

 

Repertuar nowohuckiego kina plenerowego Mastercard OFF CAMERA:

4 maja (środa) | g. 21.00 | scena plenerowa
„Komunia” reż. Anna Zamecka
Sugestywny i pełen empatii rodzinny portret. Bo kiedy dorośli bawią się w dom, wówczas dzieci muszą dorastać szybciej niż by chciały. 14-letnia Ola nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, niepełnosprawnym bratem i mieszkającą osobno matką, obecną głównie przez telefon; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość.
<czytaj więcej>

5 maja (czwartek) | g. 21.00 | scena plenerowa
„Synonimy” reż. Nadav Lapid
Film opowiada historię młodego izraelskiego mężczyzny, który chce się odciąć od swojej przeszłości i decyduje na wyjazd do Paryża. Początki w nowym mieście nie wyglądają jednak tak, jak mógłby sobie wyobrazić. Najprostszą drogą do tego, by zapomnieć o swojej ojczyźnie, jest porzucenie rodzimego języka. Stąd Yoav nie mówi ani słowa po hebrajsku, a francuską stolicę poznaje z nieodłącznym słownikiem w ręku.
<czytaj więcej>

6 maja (piątek) | g. 21.00 | scena plenerowa
 „Sound of Metal” reż. Darius Marder
Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą.
<czytaj więcej>

7 maja (sobota) | g. 21.00 | scena plenerowa
„Hazardzista” reż. Paul Schrader
William (Oscar Isaac) w pojedynkę podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka (Tye Sheridan), syna dawnego kolegi, z którym służył w armii.
<czytaj więcej>

8 maja (niedziela) | g. 21.00 | scena plenerowa
„Zabójczy koktajl” reż. Navot Papushado
Sam dorastała w elitarnej grupie przestępczej zwanej „Firmą” i została wyszkolona na specjalistkę od najniebezpieczniejszych zleceń. Kiedy podczas jednego z zadań zabija niewłaściwą osobę, sprawy się komplikują, a Sam nie może już liczyć na wsparcie swojej organizacji.
<czytaj więcej>

 

Nowohuckie Centrum Kultury jest partnerem XV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.