23.03.2014

Katarzyna Jamróz wraz z zespołem Tango Bridge

katarzyna jamroz

23 marca 2014 r. (niedziela), godz. 1800
sala teatralna

Koncert promujący płytę Libertango. Płyta wydana przez Agencje Artystyczną GAP zawiera czternaście kompozycji Astora Piazzolli, do których za sprawą Anny Burzyńskiej powstały polskie tłumaczenia oryginalnych tekstów. Zaśpiewali je Katarzyna Jamróz oraz Maciej Miecznikowski. Całość jest niepowtarzalną, nastrojową i zmysłową opowieścią z tangiem umieszczonym w jej centralnym punkcie.

 

23 marca 2014 r. (niedziela), godz. 1800, sala teatralna

koncert promujący płytę Libertango

Płyta Libertango, wydana przez Agencje Artystyczną GAP, zawiera czternaście kompozycji Astora Piazzolli, do których za sprawą Anny Burzyńskiej powstały polskie tłumaczenia oryginalnych tekstów. Zaśpiewali je Katarzyna Jamróz oraz Maciej Miecznikowski. Całość jest niepowtarzalną, nastrojową i zmysłową opowieścią z tangiem umieszczonym w jej centralnym punkcie. Choć, jak można przeczytać w książeczce dołączonej do płyty, do kompozycji Piazzolli trudno jest tańczyć, to jednak najpełniej oddają one klimat najsłynniejszego południowoamerykańskiego tańca.

W koncercie wystąpią:
Katarzyna Jamróz – vocal
Paweł Wajrak – skrzypce
Klaudiusz Baran – bandoneon
Michał Nagy – gitara
Jacek Bylica – piano
Grzegorz Frankowski – kontrabas

katarzyna jamrozKatarzyna Jamróz – absolwentka krakowskiej PWST. W roku 1993 na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zdobyła „Grand Prix”, a jej brawurowe wykonanie utworu tytułowego z musicalu „Kabaret– zachwyciło jury oraz krytyków. Rok później  zdobyła pierwsze miejsce na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1998 roku zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Przez wiele lat była niekwestionowaną gwiazdą krakowskiego kabaretu „Loch Camelot–. Jest jedną z najwybitniejszych w Polsce wykonawczyń muzyki żydowskiej. Śpiewa zarówno po polsku, jak i w języku Yidish.

Tango Bridge – zespół tworzy piątka utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych muzyków, na czele z założycielem i dyrektorem artystycznym, Grzegorzem Frankowskim. Grupa specjalizuje się w wykonywaniu muzyki skomponowanej przez Astora Piazzollę, ojca „tango nuevo”. Na codzień kwintet można usłyszeć w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego, w którym wykonuje na żywo muzykę do spektaklu „Tango Piazzolla”, z udziałem m.in. Beaty Rybotyckiej i Mariana Dziędziela.

bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu)
informacje i zamówienia:
Biuro Promocji i Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 517 248 619
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Organizator: Agencja Artystyczna GAP
Współorganizator: Nowohuckie Centrum Kultury

tango bridge

Niedziela, 23.03.2014