16.04.2016

Kapele Serc

KAPELE SERC

Akcja „Kapele Serc”, zainicjowana w 2009 przez Polską Sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, spotkała się z szerokim odzewem ze strony wielu zespołów. Koncerty dedykowane osobom chorym na stwardnienie rozsiane, na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych przez zespoły corocznie. T już ósma edycja. Kontynuujemy ją zachęceni zaangażowaniem w realizację poprzednich edycji akcji. Jesteśmy przekonani, iż „Kapele Serc” dając choćby częściową ulgę i chwilową radość ludziom chorym i potrzebującym wsparcia finansowego bądź duchowego, mogą być na miarę możliwości naszym wspólnym wkładem na rzecz ich psychicznego wsparcia i umocnienia wiary w drugiego człowieka.

W tym roku w koncercie wystąpią m.in: Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Szkoła Tańca Jane Austen, Grupa Baletowa „Etiuda”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klipsik”.

Podczas koncertu zostanie zorganizowany kiermasz, podczas którego każdy będzie miał możliwość wsparcia finansowego poprzez zakup wystawionych do sprzedaży przedmiotów. Dochód z koncertu zostanie przekazany Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego w Krakowie. Obecnie można jeszcze przekazać 1% swojego podatku dochodowego na pomoc osobom chorym na stwardnienie rozsiane na numer KRS   00 00 207 362 Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o hojność na rzecz osób, którym ten koncert dedykujemy.

Sobota, 16.04.2016, Scena NCK
godz. 17:00

Wstęp wolny