29/03/2016

Kapele Serc 2016

16.04.2016 – zapamiętajcie tę datę!

Tego dnia o godzinie siedemnastej na naszej scenie odbędzie się szczególny koncert. Po raz ósmy zagrają „Kapele serc”. Zagrają, by wesprzeć osoby chore na stwardnienie rozsiane, by dać im radość i nadzieję na normalne życie. Wstęp na koncert jest wolny, a wszystkie fundusze zebrane w jego trakcie zostaną przekazane na szlachetny cel ratowania ludzi dotkniętych tą bardzo groźną chorobą. Bądźcie tego dnia z nami.

Akcja „Kapele Serc”, zainicjowana w 2009 przez Polską Sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, spotkała się z szerokim odzewem wielu zespołów. Od pierwszego koncertu gościny użyczyło nam Nowohuckie Centrum Kultury. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni, gdyż na ówczesne czasy była to jedyna scena w Krakowie, która była w stanie pomieścić tak dużo artystów oraz tak liczną widownię. Środki pozyskiwane podczas koncertu stanowią bardzo istotną część naszego budżetu. W trakcie ostatnich pięciu edycji udało nam się zebrać blisko 12 tyś. złotych. Wykorzystujemy je jako wkład własny w realizowanych przez nas projektach na rzecz chorych na stwardnienie i ich opiekunów. Są to duże projekty PFRON, MOPS, ROPS, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Krakowa. Pod naszą opieka jest 200 chorych z terenu województwa małopolskiego, w różnym wieku oraz w różnym stopniu zaawansowania choroby.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na piękny koncert 16 kwietnia 2016 roku na godzinę 17.00 do Nowohuckiego Centrum Kultury.

Małgorzata Felger

dyrektor Fundacji Helpful Hand

Szczegóły koncertu: Kapele Serc 2016