14.01.2023

Jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na uroczyste koncerty podsumowujące siedem dekad działalności Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA. Ten niezwykle utytułowany zespół posiada w swoim repertuarze pieśni i tańce pochodzące z wielu regionów Polski. Poddane artystycznemu opracowaniu, swoją treścią i wykonaniem, rozsławiają narodowy i regionalny folklor.

Zespół, na przestrzeni lat, uczestniczył w wielu przeglądach, konkursach i festiwalach zarówno krajowych jak i zagranicznych, gdzie reprezentował Polskę i był doceniany tak przez jurorów jak i publiczność. Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA jest członkiem Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF).

Koncert jubileuszowy jest dedykowany wychowankom, rodzicom i opiekunom. W programie znajdą się pieśni i tańce różnych regionów kraju oraz polskie tańce narodowe. Wystąpią wszystkie grupy działające w zespole:  reprezentacyjna, młodzieżowa, dziecięca oraz kapela ludowa.

Piątek, 13.01.2023, Scena NCK
godz. 18:00

Sobota, 14.01.2023, Scena NCK
godz. 17:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL