06.10.2021

Jazz Juniors 2021 – konkurs

Jazz Juniors 2021 – konkurs

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Jazz Juniors w Krakowie to coroczne, czterodniowe święto wszystkich miłośników jazzu. Podczas trzech koncertowych dni wystąpią artyści z różnych stron świata. Obok polskich muzyków, m.in. Adama Pierończyka, wystąpią tacy artyści, jak: amerykański gitarzysta i wokalista Jean-Paul Bourelly, niemiecki puzonista Nils Wogram, marokański multiinstrumentalista Majid Bekkas, amerykański trębacz Peter Evans oraz saksofoniści – Kanadyjczyk Seamus Blake i pochodzący ze Słowenii Jure Pukl.

Podczas przesłuchań konkursowych Jazz Juniors 2021 – 6 października – zaprezentuje się sześć najlepszych zespołów, które wybrało międzynarodowe jury. Na Scenie NCK zagrają: Federico Calcagno & The Dolphians, Nagy Emma Quintet, Superminimalism, Twospeak, Unleashed Cooperation oraz Ziemia.

To już 45. edycja konkursu dla młodych muzyków! Finalistów tegorocznej edycji wybrało jury w składzie: Adam Pierończyk (Pl), Jean-Paul Bourelly (USA) i Majid Bekkas (Maroko). To oni będą też oceniać zespoły podczas przesłuchań finałowych. 

Na zwycięzców, jak co roku, czeka wiele nagród i wyróżnień, m.in. grand prix w postaci nagrania płyty. Zmaganiom finalistów przysłuchiwać się będzie grono międzynarodowych partnerów i gości – przedstawicieli zagranicznych festiwali czy oficyn wydawniczych, co będzie dla muzyków szansą na podpisanie kontraktów koncertowych i płytowych. Poza tym ważną częścią konkursu są nagrody indywidualne, które od początku jego istnienia zdobywali najwięksi polscy muzycy. Wśród nich jest nowa, ustanowiona w 2020 roku nagroda im. Janusza Muniaka, przyznawana wybijającemu się podczas konkursu instrumentaliście. Także w tym roku przyznana zostanie nagroda dla wyróżniającego się kontrabasisty ufundowana przez Fundację im. Andrzeja Cudzicha.

 

JAZZ JUNIORS 2021

PROGRAM:

6 października 2021
KONKURS
Nowohuckie Centrum Kultury | start 17.00 | wstęp wolny

7 października 2021
FESTIWAL | Adam Pierończyk feat. Majid Bekkas & Jean-Paul Bourelly / Nils Wogram Root 70 Cricoteka | start. 19.00
SHOWCASE | Mile Stone Jazz Club | start 22.00

8 października 2021
FESTIWAL | Peter Evans Solo Peter Evans „Points of Return” Cricoteka | start. 19.00
SHOWCASE | Mile Stone Jazz Club | start 22.00

9 października 2021
FESTIWAL | Maciej Kitajewski Trio feat. Jure Pukl / Seamus Blake Solo Cricoteka | start. 19.00
SHOWCASE | Mile Stone Jazz Club | start 22.00

 

 

Organizator:
Fundacja Muzyki Filmowej i Jazzowej

Jazz Juniors 2021 jest współorganizowany przez NCK w ramach zadania pt. „Realizacja pasma Kraków Culture w Nowohuckim Centrum Kultury w ramach Jesieni Jazzowej w Krakowie”.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”.

 

 

 

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2.
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Środa, 06.10.2021, Scena NCK
godz. 17:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl