16.03.2014

Eriu – irlandzki spektakl taneczny

plakat1

16 marca 2014 r. (niedziela), godz. 1800
sala teatralna

„Splecione w nas” to taneczna opowieść o tym co kieruje naszym życiem. Czy Emocje mają wpływ na Decyzje? Czy Ruch ma przy tym jakieś znaczenie? A może jesteśmy tak bardzo racjonalni, że nie poddajemy się żadnym impulsom? Które z tych elementów bardziej determinują naszą osobowość i sposób patrzenia na świat? Dlaczego pasma Emocji, Decyzji i Ruchu w każdym z nas tworzą odmienny splot?

 

16 marca 2014 r. (niedziela), godz. 1800, sala teatralna

„Splecione w nas”
to taneczna opowieść o tym co kieruje naszym życiem

 

Czy Emocje mają wpływ na Decyzje? Czy Ruch ma przy tym jakieś znaczenie? A może jesteśmy tak bardzo racjonalni, że nie poddajemy się żadnym impulsom? Które z tych elementów bardziej determinują naszą osobowość i sposób patrzenia na świat? Dlaczego pasma Emocji, Decyzji i Ruchu w każdym z nas tworzą odmienny splot?
O tym, co jest splecione w każdym człowieku opowie w autorskim przedstawieniu krakowski Zespół Tańca Irlandzkiego Eriu. Widowisko taneczne stworzone z nastrojowych irlandzkich slip jigów, dynamicznych reeli, żywiołowego stepu oraz pomysłowych choreografii, przeniesie widzów w subtelny świat wyobraźni. Przeplatające się Emocje, Decyzje i Ruch utkają piękny gobelin dla naszych zmysłów.

 

Czas trwania: 60 min
Choreografia: Agata Kowalczyk
Członkowie zespołu: Joanna Baraniak, Agata Błeszyńska, Katarzyna Chrabąszcz, Magdalena Ferdek, Maria Fornal, Joanna Guzy, Agata Kowalczyk, Monika Królak, Barbara Lepionka, Agata Maciejewska, Elżbieta Manias, Kamila Paulewicz, Anna Socała, Anna Surdek, Kinga Szuba, Małgorzata Śliwa

 

Dorobek artystyczny zespołu Eriu to kilka dużych spektakli tanecznych, łączących taniec, śpiew i muzykę na żywo: „Trzy odcienie zieleni” (2010), „Między nami taniec” (2010), „Dwa światy, czyli gdy do baśni zakrada się mrok…” (2011), „Taniec – podobieństwa i kontrasty” (2011), „Kobieta” (2012, 2013), wystawianych między innymi w Nowohuckim Centrum Kultury, Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu oraz w Kieleckim Teatrze Tańca.

 

Organizator: Eriu
Współorganizatorzy: Nowohuckie Centrum Kultury, Krakowiacy, Piwnica Pod Baranami, Klub Podróżników Śródziemie, Pychotkowo

 

bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy

Informacje i zamówienia:
Biuro Promocji i Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 517 248 619
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

 

 

Invalid Displayed Gallery

plakat1

plakat2

Niedziela, 16.03.2014