17.04.2016

„Imię” – spektakl komediowy

„Imię”

spektakl komediowy

„Imię” to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany).
Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci to komediowe atuty „Imienia” porównywanego często do „Boga mordu” (filmowa „Rzeź” Romana Polańskiego).
„Imię” to francuska komedia z elementami dramatu, która przeniesie nas w niezwykłe rejony rodzinnych tajemnic, okraszone inteligentnym i nieprzewidywalnym humorem, a także sporą dawką refleksji nad otaczającym nas światem i wzorcami zachowań czy konwenansów.
Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth w ich paryskim mieszkaniu.
Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista , brat Elisabeth błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna. W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

Obsada:
Małgorzata Foremniak
Wojciech Malajkat
Szymon Bobrowski
Marcin Hycnar
Dorota Krempa

imie-plakat

Niedziela, 17.04.2016, Scena NCK
godz. 17:00

100 zł