30.07.2021

NH FEST // HO NA POLE! #2

NH FEST // HO NA POLE! #2

Telewizja śniadaniowa na kolację: odcinek drugi

Telewizja śniadaniowa w terenie to magia ekranu i czar rzeczywistości. Pamiątką po każdym spotkaniu – poza wspomnieniami i koncertem – będzie stworzenie kolejnej potrawy po nowohucku! Kuchnia intencyjna z przymrużeniem oka, ale zjadliwa i tworząca folklor kulinarny dzielnicy. Integracja z „Żarciowozami” to idealna okazja, żeby wprowadzać własne nazewnictwo i receptury na desery, hamburgery, surówki i inne sformowane w ogniu huty potrawy.

„Człowieku ho na pole! Co Ci szkodzi?! Przecież każde spotkanie to niespodzianka!”
zaprasza Adam Grzanka, gospodarz strefy chilloutu pod encekowskim dębem

 

Gość specjalny wieczoru:

Tomasz Goomi Gomółka – rocznik 1973, Nowohucianin od urodzenia. W szkole podstawowej dzielił ławkę ze Sławkiem Shutym, dziś cenionym pisarzem. Być może wtedy doszło do zarażenia słowem pisanym. Od dziecka miłośnik sportu i muzyki. Zawodnik Hutnika Kraków oraz Okocimskiego Brzesko, Wawelu i Wandy Kraków w piłce siatkowej. Pod koniec XX wieku zakolegował się z muzykami Kultu, w tym z Kazikiem Staszewskim, a koleżeńskie relacje i współpraca trwają po dziś dzień. Po pracy w www.teleskopy.pl – organizator i współorganizator koncertów muzycznych zespołów: Kult, KNŻ, El Dupa, Luxtorpeda, Lao Che, Happysad, Kazik i Kwartet Proforma, Buldog, Zacier, Wu-Hae. Kult Ochroniarz podczas jesiennych Tras Pomarańczowych, tour menager, pomocnik i sklepikarz w Świetlikach. Tata Tomka juniora i narzeczony Kasi. Z grubsza człowiek szczęśliwy.

„Goomisko”- to przygody zwyczajnego chłopaka z blokowiska w Nowej Hucie, zafascynowanego od dziecka muzyką i sportem. Powrót do przeszłości, opisany został z wyjątkową czułością i humorem, pomimo tego, że dzieciństwo i młodość autora przypadły na schyłkowy i biedny okres PRL-u, oraz czas niełatwej transformacji. Bez względu na okoliczności, w których mijały szare, codzienne dni, nawet w nich nie brakowało zabawnych i intrygujących zdarzeń, które znalazły się w książce. Teraz wystarczy tylko przeczytać i poszukać w nich siebie.

 

O smak wieczoru zadba: Kucharz Maciej z Podgórza

 

Postcovidowy cykl piątkowych spotkań i koncertów ma na celu odbudowanie relacji i radości ze wspólnego spędzania czasu poprzez obcowanie z kulturą i innymi ludźmi. Wydarzenie jest realizowane w ramach idei NH FEST.

Piątek, 30.07.2021, mała scena plenerowa
godz. 19:00

Wstęp wolny

Informacje:

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL