20.10.2023

HERBERT 3.0 – koncert ramach 59. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki

HERBERT 3.0 – koncert ramach 59. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki

Koncert w ramach 59. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki, podczas którego znakomici artyści wykonają stworzone przez siebie utwory, które znalazły się na wydanej w 2020 roku płycie Herbert 3.0 oraz nowe, niepublikowane kompozycje do wierszy poety.

Pięć wybitnych osobowości i historii, pięć twórczych spojrzeń, pięć różnych wrażliwości. Usłyszymy m.in. Dwie Krople w wykonaniu Justyny ŚwięsNapis – Meli Koteluk, epicką kompozycję do wiersza Ballada o tym, że nie giniemy autorstwa Skubasateatralno-muzyczne interpretacje Czesława MozilaPan cogito o cnocie, Śmierć Lwa czy Ze szczytu schodów, gdzie wiersz wpleciony zostaje przez Abradaba w hip-hopową konwencję.

W 2023 roku przypada 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta.

Komponowanie do poezji to nieszablonowe podejście do formy muzycznej, zwłaszcza, gdy  wiersze mają formę wiersza białego. Stąd odwołania do środków charakterystycznych dla muzyki poważnej, teatralnej, czy filmowej, gdzie pojęcie formy jest znacznie bardziej pojemne niż w piosence Solistom będzie towarzyszył 11 – osobowy zespół, gdzie usłyszymy brzmienia takich  instrumentów, jak harfa, instrumenty dęte drewniane, blaszane, instrumenty smyczkowe i sekcję rytmiczną.

Kierownikiem muzycznym przedsięwzięcia jest aranżer i kompozytor Miłosz Wośko. 
Organizator: Fundacja Studencki Festiwal Piosenki

Piątek, 20.10.2023, Scena NCK
godz. 20:00

Bilet - 120 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Osoby z niepełnosprawnością ruchową prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu wyznaczenia miejsc.
Pierwszy i drugi rząd widowni Sceny NCK jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących.