22.05.2016

Szlachetna technika gumy chromianowej – warsztaty

Szlachetna technika gumy chromianowej – warsztaty

Dział Fotograficzno-Filmowy zaprasza na weekendowe warsztaty z mistrzem Konradem K. Polleschem – w programie technika odrzucająca postęp i nowoczesność, pozwalająca na wyciszenie i osiągnięcie spokojnego, pejzażowego efektu na fotografiach.

Ciesząca się coraz większą popularnością technika jest charakterystyczna dla twórczości bardzo osobistej, niemalże intymnej. Proces tworzenia dzieła jest długi i skomplikowany, ale efekt końcowy ma często niemożliwe do osiągnięcia w inny sposób efekty, fotografia nie jest precyzyjna, lecz operuje głównie wrażeniami, akcentuje odrealnienie. Twórca ingerując w ostateczny wygląd ma możliwość zamienienia go w tajemniczą niespodziankę.

W połączeniu z iluzyjnym przekazywaniem formy przestrzennej za pomocą odpowiedniego budowania świateł i cieni w obrazie, technika „gumy” owocuje charakterystyczną rozgrywką plastyczną, a w miarę rozwoju osobowości twórczej – własną, rozpoznawalną stylistyką. Zmiękczenia oraz monochromatyczna, specyficzna kolorystyka syntezują szczegóły wynikające z „nadmiernej gadatliwości obiektywu”. Konstrukcja elementów i płaszczyzn obrazu oraz umiejętna manipulacja lokalną skalą jasności dają jednorodne wrażenia wizualne, wzmocnione fantazją i upodobaniem autorów.

Dodatkowym atutem warsztatów jest możliwość osobistego obcowania z Konradem K. Polleschem, który nie tylko przekaże uczestnikom tajniki techniki, ale także uchyli rąbka tajemnicy własnych sposobów twórczych.

Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

 

Sobota, 21.05.2016, NCK
godz. 10:00 - 18:00

Niedziela, 22.05.2016, NCK
godz. 10:00 - 18:00

Wejściówka - 250zł

Dział Fotograficzno-Filmowy, pok. 118
telefon: 12 644 02 66 wew. 30
e-mail: FOTOGALERIA@NCK.KRAKOW.PL