23.07.2023

„Gra” – XIII Krakowskie Miniatury Teatralne

„Gra” – XIII Krakowskie Miniatury Teatralne

Theo van Gogh, Theodor Holman – Garnizon Sztuki, Warszawa

Spektakl to pojedynek dwóch niezwykłych osobowości. To emocjonująca, przebiegła gra, pełna napieć i zagadek walka bez reguł, w której nic nie jest oczywiste. W rolach głównych zaskakujący aktorski duet, który na długo zapadnie w pamięci: Julia Wieniawa i Adam Woronowicz.

Doświadczony dziennikarz polityczny i gwiazda reportażu (Adam Woronowicz), zostaje wyznaczony do przeprowadzenia kolejnego wywiadu. Tym razem, zamiast prezydenta czy kongresmana, zmuszony jest rozmawiać́ z młodziutką gwiazdą seriali i filmów młodego pokolenia, celebrytką i artystką (Julia Wieniawa). Nieoczywista, pełna zaskakujących zwrotów akcji fabuła, zmuszają̨ nas do rewizji oceny sytuacji i postaw bohaterów, których tylko pozornie nic nie łączy.

„Gra” to niezwykle atrakcyjny i wyjątkowy tekst, który burzy klisze naszego stereotypowego myślenia: celebrytka – bezmyślna, dziennikarz – autorytet. Różnice społeczne i obyczajowe zacierają się, bo w „Grze” nic nie jest czarne ani białe, nie ma przegranych ani zwycięzców. Jest za to dialog, który zmusi do refleksji każdego widza. Czy jest wyjście z pułapki stereotypów? Kto tak naprawdę jest słaby, kto silny? Kto z kim tu prowadzi grę? Czy za wieloma maskami kryje się jeszcze prawdziwa twarz?

Obsada:
Julia Wieniawa
Adam Woronowicz

Reżyseria – Norbert Rakowski
Scenariusz – Theo van Gogh
Adaptacja – Theodor Holman
Tłumaczenie – Marek Szalsza
Scenografia – Maria Jankowska
Muzyka – Piotr Aleksandrowicz
Koncepcja wizualna kostiumów – Krystian Szymczak

Sztuka „Gra” (tytuł oryginału INTERVIEW, autorstwa Theodora Holmana) to adaptacja scenariusza filmowego holenderskiego reżysera Theo van Gogha. Przetłumaczył na język niemiecki Stephan C. Lack. Tłumaczenie na język polski: Marek Szalsza.

Premiera – 9 lutego 2023 roku

Czas trwania spektaklu: 90 minut

 

Spektakl w ramach festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne
Organizator – Krakowskie Forum Kultury

Niedziela, 23.07.2023, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL