27.06.2021

Gosia Mielech: „Miss Liberty” oraz „FearLess” – spektakle tańca współczesnego

Gosia Mielech: „Miss Liberty” oraz „FearLess” – spektakle tańca współczesnego

Kumulacja spotkania z pracą choreograficzną Gosi Mielech: PREMIERA „Miss Liberty” oraz spektakl „FearLess” prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca.

Miss Liberty | PREMIERA
26.06.2021 r., g. 18.00 i 20.00

Miss Liberty przedstawia poetycki proces redefiniowania wolności. Miss Liberty przeistacza się z larwy w kokonie w motyla – ta mistyczna podróż z nieświadomości, stanu zamrożenia, prowadzi ku wolności, kreatywności, boskości. Miss Liberty jest przekaźnikiem szeptów i nadziei wolności.

Wolność to zrozumienie, niebezpieczeństwo, piękno buntu, odpowiedzialność, źródło godności człowieka, istnienie dobra, przeciwieństwo ignorancji.

Podczas spektaklu usłyszymy głosy wolności z przeróżnych zakątków świata, wypowiadające fragmenty “Deklaracji praw człowieka”. Mimo upływu lat, Deklaracja (stworzona w 1948), uświęcająca podstawowe prawa i fundamentalne wolności każdego człowieka, jest dziś aktualna bardziej niż kiedykolwiek.

Każdy człowiek rodzi się wolny. Czasem wolności się dobrowolnie pozbywamy, zamykając się w klatce. Z czego zrobiona jest Twoja klatka?

Koncepcja, choreografia, wykonanie – Gosia Mielech
Muzyka – Anna Suda / Dj An on Bast
Koordynacja muzyczna – Ray Wilson
Głosy: Ray Wilson, Gosia Mielech, Lee Brummer, Nicole Knöll, Luca Biondi, Jasmine Fan, Margarida Macieira, Omri Klein, Ashdin Doctor, Delphine Nofit
Scenografia – Piotr Tetlak
Korona – Karolina Pytlakowska Decolove
Kostium – Marzanna Gruszczyńska
Reżyseria świateł – Paweł Murlik
Produkcja: Jaggy Polski, DanceLab
Menadżerka – Anna Wróblowska

Spektakl powstał między innymi w ramach rezydencji w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury w 2021 r.
Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


fot. Łukasz Jankowski

FearLess
27.06.2021 r., g. 19.00

Strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.
Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu.
Jej litania przeciw strachowi, to:
Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego
drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Frank Herbert

Koncepcja, choreografia, taniec – Gosia Mielech
Muzyka – Anna Suda / An On Bast
Projekt kostiumu: Kata Kwiatkowska, Gosia Mielech
Wykonanie kostiumu: Przemek Podolak / RAG, Marzanna Gruszczyńska
Reżyseria światła – Paweł Murlik

Czas trwania: 35 minut

Produkcja: DanceLab, Jaggy Polski
Premiera: 18.09.2019 NonStopFestivalen, Norwegia

 

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej, w Poznaniu. W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Gosia ukończyła Gaga Teacher’s Training Course (2018) pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan i Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina. Obecnie jest związana z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata jego istnienia stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze, gdzie zaprezentowała swoje spektakle. Współpracowała z izraelsko-holenderskim duetem Uri Ivgi & Johan Greben, tańcząc w nowych produkcjach oraz w bieżącym repertuarze Ivgi & Greben. Jako tancerka współpracuje także z reżyserami, m.in: Per – Olaf Sorensen, Agnieszką Glińską, Janem Komasą.

Jest artystycznie zaangażowana w interdyscyplinarne projekty artystyczne – jest wykonawczynią, choreografką, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami oraz sesjami zdjęciowymi (artyści, z którymi współpracowała to Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast i inni).

www.gosiamielech.com

Sobota, 26.06.2021, Studio KCC
godz. 18:00 - „Miss Liberty”
godz. 20:00 - „Miss Liberty”

Niedziela, 27.06.2021, Studio KCC
godz. 19:00 - „FearLess”

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL