15/01/2016

Galeria Zdzisława Beksińskiego w Krakowie

Galeria Zdzisława Beksińskiego w Krakowie

Beksiński należy do wąskiego grona polskich artystów, których twórczość jest tak dobrze rozpoznawalna zarówno w Polsce, jak i w Europie. Rodzące wiele emocji i kontrowersji dzieła Artysty nikogo nie pozostawiają obojętnym. Wzbudzają w odbiorcach skrajne uczucia: od zachwytu, po ostrą krytykę. Język artystyczny Beksińskiego charakteryzuje ogromna szczegółowość. Mistrz uwiecznia w swych pracach zdeformowane postacie, opuszczone budynki, budzące grozę kształty i figury, które na przemian fascynują i przerażają…

Krakowianie nie mieli do tej pory szczęścia do Beksińskiego – nigdy nie znalazł on swojego stałego miejsca ekspozycji w tym mieście. Szczęśliwie dla fanów jego twórczości, ta sytuacja zmieni się niebawem!

Obrazy, rysunki i fotografie – łącznie 250 prac z prywatnej kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, marszandów i przyjaciół nieżyjącego Artysty, już od października będzie można podziwiać w Galerii Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Oficjalne otwarcie Galerii Zdzisława Beksińskiego nastąpi w dniach 8-9 października 2016 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

8, 9 października 2016 – weekend otwarcia – galeria czynna w godz. 15.00-22.00
Wstęp tylko dla osób, które zakupiły bilety na spektakl „Kryptonim 27”

Od 10 października wystawa czynna codziennie w godz. 11.00-19.00
Bilety: 10/8 zł

Galeria_Beksińskiego_w_Krakowie_NCK