29/06/2019

EtnoKraków/Rozstaje 2019 w NCK

EtnoKraków/Rozstaje 2019 w NCK

21. edycja EtnoKraków/Rozstaje – jednego z najważniejszych festiwali w Europie prezentujących muzykę tradycyjną, etno, folkową i world music odbędzie się w dniach 2 – 7 lipca!

W Krakowie wystąpi ponad 100 artystów z kilkunastu krajów i trzech kontynentów, dając blisko 20 koncertów. Oprócz scen, na uczestników festiwalu czekać będzie także bogactwo wydarzeń towarzyszących z udziałem artystów z całego świata: warsztaty muzyczne, tradycyjnego rzemiosła, noce tańca.

 

„Tegoroczna edycja to święto muzyki etnicznej, silna reprezentacja sceny etnojazzowej, taneczne rytmy z odległych zakątków świata, ale też czas dialogu, nie tylko muzycznego i spotkań ponad podziałami” – zapewnia Jan Słowiński, dyrektor festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. „W szczególny sposób urzeczywistni je koncert rosyjsko-ukraińskiej grupy Virtualnaja Derevnia. To również: czas refleksji i dopominający się o dostrzeżenie głos uchodźców. Pieśni urodzonej w obozie w Sahrawi Azizy Brahim, akompaniującej sobie na bębnie tbal, nadkruszają mury dzielące Maroko i Saharę Zachodnią…”.

 

Wydarzenia w NCK:

2 lipca (wtorek), g. 20.00 „Bursztynowe Drzewo” – Art Color Ballet
spektakl muzyczno-baletowy inspirowany pradziejami ludów europejskich
<więcej informacji – kliknij>

3 lipca (środa), g. 18.00 Swada „Bajkowe kołysanki” – koncert dla Dzieci i Rodziców
bajki i piosenki autorstwa Agnieszki Jagi Szeptalin, skomponowane i wykonane przez grupę wokalną Swada
<więcej informacji – kliknij>

 

Organizatorami EtnoKraków/Rozstaje są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Stowarzyszenie ROZSTAJE u Zbiegu Kultur i Tradycji
Pełny program FESTIWALU <kliknij>