09.12.2018

Spotkanie autorskie z Andrzejem Maleszką

Spotkanie autorskie z Andrzejem Maleszką

Wydawnictwo ZNAK oraz Nowohuckie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie autorskie z udziałem ANDRZEJA MALESZKI – pisarza, scenarzysty i reżysera, autora bestsellerowej serii powieści pt. „Magiczne Drzewo”.

 

Andrzej Maleszka – pisarz, scenarzysta, reżyser, autor bestsellerowej serii powieści pt. „Magiczne Drzewo”. Laureat EMMY AWARD i kilkudziesięciu nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, a także nagrody IBBY za najlepszą powieść roku dla dzieci. Kawaler Orderu Uśmiechu. Jego twórczość łączy motywy fantastyczne i realistyczne. Rozgrywa się wśród współczesnych realiów, w które wkraczają niesamowite, magiczne zdarzenia. Mimo fantastycznych motywów powieści i filmy poruszają też ważne tematy społeczne. Autor znakomicie rozumie świat dzieci i opowiada historie z ich punktu widzenia. Jako reżyser jest też ekspertem w pracy z młodymi aktorami.

Powieści Andrzeja Maleszki mają dynamiczną akcję i gęsty, wręcz filmowy dialog. Autor tworzy do nich cyfrowe ilustracje przypominające kadry z fantastycznych filmów. Książki zostały przetłumaczone na kilka języków, w tym chiński i japoński.

Cykl powieści „Magiczne Drzewo” stał się jednym z największych bestsellerów wśród książek dla młodych czytelników w Polsce. W listopadzie 2019 r. ukazała się dziesiąta, jubileuszowa część serii zatytułowana „Czas robotów”.

 

 

 

ORGANIZATOR:
Wydawnictwo Znak

 

WSPÓŁORGANIZATOR:
Nowohuckie Centrum Kultury

Niedziela, 09.12.2018, Scena NCK
godz. 15:00

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie NCK od 30 listopada 2018 r. Obowiązuje ograniczenie 4 szt / os.

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl