28/09/2022

Cztery wieczory z tańcem współczesnym

Cztery wieczory z tańcem współczesnym

W październikowym repertuarze Nowohuckiego Centrum Kultury nie mogło zabraknąć propozycji dla wielbicieli tańca – również tego w wydaniu współczesnym. Czekają nas cztery spotkania z opowieściami wyrażonymi precyzyjnym gestem, muzyką i światłem.

W pierwszą niedzielę miesiąca czeka nas „Burza” – spektakl w wydaniu Grupy Pracownia działającej przy Krakowskim Centrum Choreograficznym. Możemy się spodziewać, że scena eksploduje. Choreografie Marty Wołowiec, Karoliny Gracy i Dominiki Wiak to taneczny tryptyk w wykonaniu kilkunastu tancerzy, którzy postarają się przenieść popularne zjawisko atmosferyczne w surrealistyczną rzeczywistość.

Kolejna propozycja to „Unbody” spektakl zespołu Hertz Haus założonego cztery lata temu przez tancerki, którym udało się, korzystając z elementów tańca współczesnego, stworzyć własny język ruchu. Przedstawienie, które otrzymało nagrodę główną 4. edycji konkursu „THE BEST OFF” 2022 to studium ciała, próba rozłożenia go na czynniki, dekonstrukcja i sprawdzanie co ta zmiana spowoduje.

„Mój ogon i ja” – spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca to z kolei propozycja dla rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat. Kolektyw Holobiont w humorystyczny sposób opowiada o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa.

Ostatnia propozycja to „Empty bodies” spektakl teatru tańca o strukturze kolażu odnoszący się do tematyki rodzinnych relacji matki i dziecka. Odpowiedzialna za choreografię spektaklu – Karolina Kroczak, zmierzając się z tą niełatwą materią, sięgnęła do historii trzech kobiet zmagających się z problemami cielesności.

Zapraszamy do tańca:

BURZA – GRUPA PRACOWNIA – spektakl tańca współczesnego
2 października (niedziela), g. 18.00, Studio KCC
Na całym świecie w tym samym czasie ma miejsce około 1800 burz. Ta „Burza” odbywa się w surrealistycznej rzeczywistości. Wraz z jej przyjściem świat ulegnie dekonstrukcji. Za chwilę nie będzie już tak samo.
choreografia: Marta Wołowiec, Karolina Graca, Dominika Wiak 
bilety: 35/25 zł

 

HERTZ HAUS „Unbody”  – spektakl tańca współczesnego
6 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
Motywacją do stworzenia spektaklu był niepokój spowodowany przekonaniem o stałości formy ludzkiego ciała i jej jedynej prawidłowości. Przedstawienie otrzymało nagrodę główną 4. edycji konkursu „THE BEST OFF” 2022.
choreografia: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka
bilety: 35/25 zł

 

KOLEKTYW HOLOBIONT „Mój ogon i ja” – spektakl tańca współczesnego
17 października (poniedziałek), g. 16.00 i 18.00, Scena NCK
Humorystyczna opowieść o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa.
choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka
bilety: 25 zł

 

TEATR TAŃCA ZAWIROWANIA „Empty Dobies” – spektakl tańca współczesnego
22 października (sobota), g. 19.00, Studio KCC
Spektakl o strukturze kolażu, gdzie poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet, z których każda na swój sposób zmaga się z problemami cielesności.
choreografia: Karolina Kroczak
bilety: 25 zł