04/04/2019

Charytatywnie: Andrus, Mozil, Jabłońska i Wieniawa

Charytatywnie: Andrus, Mozil, Jabłońska i Wieniawa

czyli wiosenny koncert na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie

Już 9 kwietnia, o g. 18.00, na Scenie NCK wraz z Orkiestrą Wieniawa wystąpią w różnych odsłonach artyści: Artur Andrus z Zespołem, Czesław Mozil oraz Zuzanna Jabłońska, towarzyszyć im będzie również chór zespołu dziecięcego Fermata i Chór Mała Wieniawa. Wydarzenie to poprowadzi Adam Grzanka. Podczas koncertu zostaną wykonane nowe, efektowne aranżacje Mariusza Dziubka, które z jednej strony podkreślają możliwości brzmieniowe orkiestry dętej, a z drugiej – zaskoczą nowatorską interpretacją znanych utworów artystów.

Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Przyszłość, które zostało założone przez rodziców dzieci z autyzmem i nieustannie wspiera działalność Centrum Autyzmu. W trosce o zapewnienie najwyższych standardów edukacyjnych dzieciom, pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka, organizację atrakcyjnych zajęć, wycieczek i treningów społecznych.

Jednym z celów koncertu jest promowanie wiedzy na temat autyzmu – nieprzypadkowo został wybrany termin – kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Statystyczna liczba osób diagnozowanych ze spektrum autyzmu rośnie, w tym momencie to już 1 na 10. Zaburzenia związane z autyzmem utrudniają nawiązywanie kontaktów społecznych, komunikowanie się czy radzenie sobie podczas zmieniających się sytuacji życiowych. Wychodząc naprzeciw rosnącemu problemowi zostaną zorganizowane punkty informacyjne, w których na wszelkie pytania będą udzielać odpowiedzi specjaliści. Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz oraz wystawa prac uczniów.

 

 

Wystąpią:

Artur Andrus z zespołem

Czesław Mozil

Zuzanna Jabłońska

Orkiestrą Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka

 

Grupa „Maram” – choreograf: Adriana Tabaka „Sakina”

Prowadzenie:
Adam Grzanka