16.05.2015

Charytatywne warsztaty taneczne na rzecz Schroniska dla Bezdomych Zwierząt w Krakowie

16 maja 2015 (sobota), godz. 1100-2000, budynek C

Przyjdź, weź udział w warsztatach tanecznych i pomóż zwierzętom ze schroniska!

Cały dochód z warsztatów zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie!
Dodatkowo w dniu trwania warsztatów w godzinach 14.00-18.00 przed NCK odbędzie się akcja adopcyjna, która będzie doskonałą okazją aby przygarnąć psa, zapewnić mu dach nad głową oraz poczucie bezpieczeństwa. Wolontariusze ze schroniska będą czekać wraz ze zwierzakami na chętnych do adopcji lub wsparcia schroniska drobnym datkiem do puszki.

Jeśli nie chcesz brać udziału w warsztatach ale interesuje Cię adopcja, bądź chcesz zobaczyć pokazy, również zapraszamy 😉
Warsztaty taneczne to przede wszystkim taniec, a tego będzie pod dostatkiem! 6 godzin intensywnych, różnorodnych zajęć tanecznych prowadzonych przez genialnych instruktorów!

Nie ważne, czy jesteś osobą już tańczącą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tańcem. Zaplanowaliśmy nasze warsztaty tak, aby każdy mógł z nich wyciągnąć coś dla siebie.

Na zakończenie warsztatów odbędzie się pokaz tańca!

PROGRAM WARSZTATÓW:

Część I:
Sala 4C
11:00 – 12:30 – MODERN JAZZ – technika jazz + choreografia OPEN.
Instruktor: Aneta Kita
12:30 – 14:00 – TANIEC WSPÓŁCZESNY z elementami improwizacji oraz praca nad wyrazem scenicznym OPEN
Instruktor: Katarzyna Krzysztofek

Sala 2C
11:00 – 12:00 – TANIEC BRZUCHA – wprowadzenie w tajniki tańca
orientalnego, poziom podstawowy.
Instruktor: Shireen Jamilah
12:00 – 13:00 – TANIEC BRZUCHA – zmysłowe biodra i dłonie, choreografia OPEN
Instruktor: Shireen Jamilah

14:00 – przerwa obiadowa

Część II:
Sala 4C
15:30 – 17:00 – LIRYCAL JAZZ – koordynacje w jazzie + choreografia, OPEN
Instruktor: Agata Kaim-Cieśla
17:00 – 18:30 – MODERN JAZZ open mind – choreografia, OPEN
Instruktor – Patrycja Stawiarz

Sala 2C
16:00 – 17:00 – BROADWAY JAZZ / BURLESKA show dance! OPEN
Instruktor – Patrycja Stawiarz
17:00 – 18:30 – DANCEHALL – poczuj jamajskie rytmy! OPEN
Instruktor: Alicja Włodarczyk

19:00 – pokazy tańca!

AKCJA ADOPCYJNA: 14:00 – 18:00
Bilety:
Całość warsztatów: 95zł
1 lub 2 część warsztatów: 65zł
Wybrane jedne zajęcia 60min: 25zł
Wybrane jedne zajęcia 90min: 35zł

W celu zapisania się na warsztaty prosimy o wysłanie zgłoszenia na kontakt@lapromesa.pl
Instruktorzy i tancerze:

Agata Kaim
Stypendystka Gus Giordano Dance Center w Chicago, dyplomowany pedagog tańca jazzowego, instruktor, animator kultury. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w Tarnowskim Ognisku Baletowym, później trafiła do grupy tanecznej DSA. Wraz z zespołem brała udział w wielu konkursach i przeglądach tanecznych, na swoim koncie ma również solowe sukcesy, m.in. zajęcie III miejsca w turnieju organizowanym przez Egurrola Dance Studio w kategorii taniec jazzowy. Od wielu lat uczestniczy w różnych warsztatach tanecznych organizowanych w Polsce oraz za granicą (Kielecki Teatr Tańca, Hubbard Street Dance Chicago, Visceral Dance Center) gdzie przede wszystkim doskonali swoje umiejętności z zakresu tańca jazzowego, który jest jej najbliższy.
Agata poprowadzi dla Was warsztaty oraz wraz z grupą zatańczy pokaz.

Aneta Kita
Jest pasjonatką sztuk wizualnych, fotografii tradycyjnej ale przede wszystkim tańca. Uwielbia kontakt z ludźmi, dlatego praca pedagoga daje jej wiele radości. Specjalizuje się w technice tańca współczesnego, jazzowego, oraz klasycznego.
Pierwsze kroki taneczne stawiała w Miejskim Domu Kultury oraz w Społecznym Ognisku Baletowym w Częstochowie, następnie podjęła studia o kierunku tancerz-choreograf w łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.
Uczestniczyła w wielu projektach i warsztatach tańca u polskich i zagranicznych choreografów. Uprawnienia instruktorskie uzyskała w 2011 roku w Akademii Tańca w Opolu.
Cały czas stara się podwyższać swoje kwalifikacje i zdobywać nowe doświadczenie, które chciałaby w przyszłości przekazywać swoim podopiecznym.

Katarzyna Krzysztofek
Absolwentka Studium Aktorskiego Lart, Tancerka Teatru Tańca Dekompresja, Adeptka Krakowskiego Teatru Tańca oraz studentka Filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Egurrola Dance Studio (we współpracy z Polską Akademią Sportu) ukończyła z wyróżnieniem zawodowy kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Taniec Współczesny. Zafascynowana teatrem od najmłodszych lat, swoją fascynację rozwijała m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Z miłości do (umownej) rzeczywistości (teatralnej) powstała również miłość do ruchu- wyrażania się i „oczyszczania” poprzez niego. Od 8 lat regularnie uczestniczy w zajęciach oraz warsztatach tanecznych głównie z tańca współczesnego, tańca fizycznego oraz improwizacji ruchowej. Inspirację w dużym stopniu czerpie z izraelskiej techniki tańca gaga.

Patrycja Stawiarz
Dyplomowana instruktorka i doskonała tancerka. Ukończyła kurs instruktorski Egurrola Dance Studio we współpracy z Dance House i Polską Akademią Sportu co skutkowało zdobyciem tytułu Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Taniec Jazzowy. Brała udział w warsztatach tanecznych ze znanymi instruktorami-choreografami z całego świata m.in. Katarzyna Kizior – taniec współczesny, Luciano di Natale-jazz.
Współpracowała z finalistami różnych edycji YCD. Sama też jest doświadczoną tancerką pokazową.
Wraz ze swoją grupą taneczną odnosi liczne sukcesy w krajowych oraz międzynarodowych konkursach.
Jako tancerka- ekspresyjna, pełna pasji i energii, jako instruktorka – ciepła, zawsze uśmiechnięta, ale też stawiająca wyzwania, profesjonalna, z zaangażowaniem oddająca się swojej pracy.

Shireen Jamilah
Shireen Jamilah to profesjonalistka, tancerka i choreografka Tańca Brzucha (Belly Dance). Jest wicemistrzynią Polski i Europy. Szkoląc się u wielu tancerzy uznanych za autorytety w świecie belly dance, zdobyła wszechstronne doświadczenie, które pozwala jej wydobywać z orientu to co najpiękniejsze. Jako jedna z nielicznych polskich tancerek została wybrana do spektaklu Jillina „Dark Side Of The Crown” Bellydance Evolution: Austria/Grecja/Włochy.
Shireen Jamilah poprowadzi dla Was warsztaty z tańca brzucha oraz zatańczy pokazy, solo oraz wraz ze swoją grupą profesjonalną taneczną.

Alicja Włodarczyk
Absolwentka Akademii Muzycznej kierunku Choreografia i techniki tańca.
Tańczyć zaczęłam jako mała dziewczynka w szkolnych grupach tanecznych. Uczęszczałam również do Ogniska Baletowego w Częstochowie, gdzie zdobyłam podstawy tańca klasycznego.
Chociaż próbowałam swoich sił w wielu technikach, to moje ciało i serce najbardziej pokochało jamajskie klimaty. Taniec, muzyka, kultura DANCEHALL to dla mnie coś niesamowicie fascynującego i inspirującego, dlatego pragnę zarażać tą pasją innych i przekazywać rzetelną wiedzę i umiejętności, zdobywaną na regularnych międzynarodowych warsztatach i szkoleniach. Uważam, że całe życie się uczymy, dlatego też sama ciągle się rozwijam. Zajęcia Dancehall to dawka niesamowitej energii, otoczona wesołym i przyjaznym klimatem dla każdego kto chce poznać ten styl. Zapraszam do poznania historii Dancehallu, podstaw, kroków i ich nazw, aby przez chwile poczuć się jak na gorącej Jamajce.

Magdalena Pastuszko
Absolwentka Kwalifikacyjnego Kursu Instruktorskiego z Tańca Jazzowego.
Swe umiejętności taneczne kształci z zapałem od 5-go r. ż. począwszy od 6-letniej nauki w Szkole Baletowej w Krakowie, przez Studio Teatru, Muzyki i Tańca, taniec współczesny w zespole ‘Akcent’, taniec towarzyski w Szkole Tańca ‘Scarlet’, salsę w formacji Black&White, indyjski taniec Bollywood w zespole 'Natyalaya’, balet klasyczny i współczesny w zespole 'Impression’ oraz na licznych festiwalach i warsztatach, na których zgłębiała wiedzę i umiejętności z ponad 40-stu technik i stylów tanecznych. Należała do komisji Festiwalu Tańca Nowoczesnego „Solvay”. Uczy m.in. Bollywood dance i tańca orientalnego. Tancerka w indyjskich filmach Bollywood pt. „Rhythm” (w 2012 r.) oraz „Bangistan” (w 2014 r.). Wykonuje, przede wszystkim, solowe pokazy taneczne w autorskich kreacjach.
Zajmuje się również choreografią w wielu różnych stylach i technikach tanecznych (orientalne, latynoskie, bollywood, jazz, klasyka, hip-hop, house, funky, afro i inne).
Na jej zajęciach nie brakuje radosnej muzyki, pozytywnych wibracji i dobrego nastroju.
Podczas naszego eventu wykona pokaz tańca Bollywood.

Schronisko male

Sobota, 16.05.2015