21.03.2018

Brzydkie kaczątko – spektakl dla dzieci

Brzydkie kaczątko – spektakl dla dzieci

Teatr Lalek Rabcio – Rabka-Zdrój

 

Sztuka  „Brzydkie  kaczątko”  napisana przez Igora Bojovica – jednego z najbardziej popularnych dramaturgów  serbskich – jest trawestacją baśni Hansa Christiana  Andersena. Historię „Brzydkiego  kaczątka” opowiada  Klaun, który doświadczył  w  dzieciństwie  nietolerancji  i  odrzucenia  z  powodu  swojej brzydoty. Dzięki poznaniu  historii  o kaczątku zmienił  zdanie  i  przekonał  się jakie  wartości  w  życiu  są  najważniejsze. Piękna, czuła  opowieść  o  miłości, ale także  i o cierpieniu, stygmatyzacji, wytrwałości  oraz pięknie  ukrytym  przede  wszystkim w sercu, a nie na zewnątrz.

Przedstawienie toczy się dwutorowo. Tytułowy  bohater  wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek, ale nie jest akceptowany przez matkę, ojca, braci  i inne  zwierzęta. Różni  się od  swojego  rodzeństwa, jest inny. Bardzo  cierpi z powodu swojego  wyglądu i  zrozpaczony  musi  opuścić  swoją  rodzinę.  Ale świat  jest okrutny i groźny, a na  malca  czyha  wiele  niebezpieczeństw. Kaczątko  przeżywa  dramatyczne przygody, doświadcza  smutku  i  samotności. Napotykane  zwierzęta  wyśmiewają  go, dokuczają z powodu  wyglądu, a  ludzie  sprawiają  mu  przykrość. Bohater  nigdzie  nie  może  odnaleźć  spokoju  i  szczęścia. Jednak  historia  kaczątka  ma  dobre  zakończenie. Okazuje  się,  że jest  ono  łabędziem,  pięknym  ptakiem,  który  zostaje  przyjęty  do  nowej  łabędziej rodziny.

Mimo, że  historia  jest  smutna, to  autor zawarł  w  niej  bardzo dużo  humoru  sytuacyjnego  i  zaskakujących  zwrotów akcji. Spektakl  jest  kombinacją  żywego  planu  i  teatru  lalek.

 

Czas trwania: 55 minut

Środa, 21.03.2018, Scena NCK
godz. 10:00

Bilet widzów indywidualnych - 22 zł
Bilet grupowy - 20 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl