05.03.2015

Barwy Świata Przyrody 2015

5 marca 2015 (czwartek), godz. 1800
bud. A

FOTO-GALERIA. Wernisaż wystawy. Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Krakowskiego. Po raz kolejny zapraszamy do obejrzenia wystawy Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. W 2015 roku Związek Polskich Fotografów przyrody obchodzi dwudziestą rocznicę powstania. Pomimo zmian, istota fotografowania przyrody pozostaje niezmienna. Wstajemy przed świtem z nadzieją na światło, na łąkach i w lasach, nad brzegami rzek i mórz szukamy motywów.

 

5 marca 2015 (czwartek), godz. 1800, Foto-Galeria, budynek A

logo fotogaleria

Wernisaż wystawy
Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Krakowskiego

Po raz kolejny zapraszamy do obejrzenia wystawy Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. W 2015 roku Związek Polskich Fotografów przyrody obchodzi dwudziestą rocznicę powstania. Trudno jest podsumować minione lata – podobnie jak pory roku część naszych członków odeszła, przybyli nowi, zmieniły się stosowane techniki. Pomimo zmian, istota fotografowania przyrody pozostaje niezmienna. Wstajemy przed świtem z nadzieją na światło, na łąkach i w lasach, nad brzegami rzek i mórz szukamy motywów. W chaosie staramy się znaleźć porządek, w rzeczach zwykłych ukryte piękno. Jeśli możemy, wyruszamy w dalekie podróże szukając nowych krajobrazów; jeśli nie szukamy nowego spojrzenia w miejscach dobrze znanych. Szukając odpowiedniego światła wielokrotnie odwiedzamy te same zakątki podziwiając zmieniające się pory roku. Żyjemy w zgodzie z rytmem natury, starając się choć cząstkę tego piękna przekazać na naszych fotografiach.

Beata Ostachowicz
prezes ZPFP – OK

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

Don McCullin

„Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.”

William Blake

„Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.”

Robert Bresson

„Istnieje pewien moment, w którym światło, przestrzeń i nastrój współgrają ze sobą w doskonałej harmonii; miejsce w kosmosie, w którym rytm natury wyłania się przed obiektywem aparatu. (…)”

Rolfe Horn

„…całe to piękno trwa tak krótko. Chciałoby się je zatrzymać, utrwalić choćby szczegóły. Tyle pięknych istot, tyle roślin i tyle słonecznego światła przekształcić we wspomnienia, których czas nie zatrze. I tu właśnie pomoże kamera fotograficzna, nasz nieodłączny przyjaciel.”

Włodzimierz Puchalski

Wystawa czynna:
5 marca – 6 kwietnia, Foto-Galeria, budynek A

Podczas wernisażu zapraszamy do sali kameralnej na pokaz przeźroczy o tematyce przyrodniczej.

Czwartek, 05.03.2015

Dział Artystyczny, pok. 113
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl