14.01.2025

Azteca Ballet México

Azteca Ballet México

dyrektor artystyczny – Viviana Sanchez

Azteca Ballet México to esencja meksykańskiego folkloru, w urzekający sposób prezentująca żywe, dynamiczne i bogate dziedzictwo kulturowe Meksyku. Ten renomowany zespół taneczny, mający siedzibę w Katalonii, jest efektem współpracy doświadczonych artystów, z których wielu pochodzi z prestiżowych zespołów tańca ludowego z Meksyku. Twórczość grupy jest inspirowana osiągnięciami i szkołą Baletu Amalii Hernández, Baletu Uniwersytetu im. Veracruzana i Baletu Uniwersytetu Guadalajara.

Zespół łączy w niezwykle harmonijny sposób tradycję i innowację z oddaniem i pasją, ciągle doskonaląc swoje rzemiosło. Od założenia Azteca Ballet México skupia się na ochronie i kultywowaniu meksykańskich tradycji tanecznych i szeroko pojętej kultury, której autentyczność przejawia się w dynamicznych choreografiach, żywych kostiumach i połączeniu tradycyjnych rytmów i ruchów. Bogata historia i dążenie do doskonałości sprawiała, że zespół został ambasadorem kultury meksykańskiej, oczarowując publiczność fascynującymi występami.

Klejnotem repertuaru Azteca Ballet México jest program MEXICAÑA – spektakularna podróż do kultury krainy Azteków, będąca wizytówką zespołu, która przenosi na scenę serce meksykańskiego folkloru, a poprzez zaangażowanie tancerzy tworzy wrażenia wykraczające poza granice kulturowe. MEXICAÑA to uczta zmysłów, łącząca energię, wytrwałość i magię barw, a dzięki skrupulatnemu połączeniu tańców nowoczesnych, klasycznych i ludowych program składa hołd zwyczajom, tradycjom i legendom, które definiują kulturę meksykańską w szerokim aspekcie. Dopełnienie obrazu Meksyku stanowi dynamiczna muzyką mariachi i charakterystyczny rytm wystukiwany przez obcasy tancerzy. MEXICAÑA to również symbol różnorodności kulturowej i ekspresji artystycznej, która w magiczny sposób wpływa na wyobraźnię publiczności.

Zapraszamy Widzów do udziału w spektakularnej podróży do tętniącego energią Meksyku!

 

Organizator wydarzenia: ARTISTIC

Wtorek, 14.01.2025, Scena NCK
godz. 19:00

Bilet - 180 zł

Rezerwacja biletów, informacje:

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Osoby z niepełnosprawnością ruchową prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu wyznaczenia miejsc.
Pierwszy i drugi rząd widowni Sceny NCK jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących.