08/05/2019

Trzy artystki. Trzy spojrzenia na sztukę

Trzy artystki. Trzy spojrzenia na sztukę

W Czarnej Galerii CENTRUM Nowohuckiego Centrum Kultury od połowy kwietnia trwa wystawa malarstwa Małgorzaty Jagiełło – „Jej oblicze, jej sekret…” Malarstwa, ale nie tylko. Obrazy pełne twarzy dłoni i oczu dopełniają wiersze malarki, budując niezwykły świat tworzony kolorem i słowem. Wernisaż tej wystawy odbędzie się 8 maja o godz. 18.00 (wystawa czynna do 20 maja).

Z końcem tego miesiąca kolejne dwie artystki wypełnią swoimi pracami przestrzenie naszych Galerii. Pierwszą z nich jest Dorota Pietrzyk. Jej „Notes dla Leonarda da Vinci” to ekspozycja prac zorganizowana z okazji jubileuszu 500-lecia śmierci włoskiego mistrza. Wystawa tkanin artystycznych, rysunku i malarstwa jest częścią jubileuszowego roku Leonarda da Vinci, w ramach którego instytucje na całym świecie organizują wyjątkowe wydarzenia. Wernisaż odbędzie się 24 maja o godz. 19.00 w Białej Galerii CENTRUM (wystawa czynna od 23 maja do 17 czerwca).

Druga artystka to Maria Ptaszek. „Żywioł materii” to wystawa malarstwa i fotografii. Świat jej artystycznej refleksji sięga do pierwotnych kreacji ziemskiego porządku, cykliczności i żywiołów. Wernisaż odbędzie się 28 maja o godz. 18.00 w Czarnej Galerii CENTRUM (wystawa czynna od 22 maja do 20 czerwca). Zapraszamy.