09.04.2019

Artur Andrus, Czesław Mozil, Zuzanna Jabłońska i Orkiestra Wieniawa – Gwiazdy dla Autyzmu

Artur Andrus, Czesław Mozil, Zuzanna Jabłońska i Orkiestra Wieniawa – Gwiazdy dla Autyzmu

wiosenny koncert charytatywny na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie

 

Wraz z Orkiestrą Wieniawa wystąpią w różnych odsłonach artyści: Artur Andrus z Zespołem, Czesław Mozil oraz Zuzanna Jabłońska znana z programu The Voice Kids Polska. Towarzyszyć im będzie również chór zespołu dziecięcego Fermata i Chór Mała Wieniawa. Wydarzenie to poprowadzi Adam Grzanka. Podczas koncertu zostaną wykonane nowe, efektowne aranżacje Mariusza Dziubka, które z jednej strony podkreślają możliwości brzmieniowe orkiestry dętej, a z drugiej – zaskoczą nowatorską interpretacją znanych utworów artystów. Orkiestra Wieniawa rozpocznie koncert piosenką Chucka Mangione Children of Sanchez, której jedna z fraz przyświeca idei koncertu Give me love and understanding I will thriveDaj mi miłość i zrozumienie a rozkwitnę.

Jednym z wielu celów koncertu jest promowanie wiedzy na temat autyzmu – nieprzypadkowo został wybrany termin – kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Statystyczna liczba osób diagnozowanych ze spektrum autyzmu rośnie, w tym momencie to już 1 na 10. Zaburzenia związane z autyzmem utrudniają nawiązywanie kontaktów społecznych, komunikowanie się czy radzenie sobie podczas zmieniających się sytuacji życiowych. Wychodząc naprzeciw rosnącemu problemowi zostaną zorganizowane punkty informacyjne, w których na wszelkie pytania będą udzielać odpowiedzi specjaliści. Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz oraz wystawa prac uczniów.

Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Przyszłość, które zostało założone przez rodziców dzieci z autyzmem i nieustannie wspiera działalność Centrum Autyzmu. W trosce o zapewnienie najwyższych standardów edukacyjnych dzieciom, pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka, organizację atrakcyjnych zajęć, wycieczek i treningów społecznych.

 

Wystąpią:

Artur Andrus z zespołem,

Czesław Mozil,

Zuzanna Jabłońska,

Orkiestrą Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka,

Grupa „Maram” – choreograf: Adriana Tabaka „Sakina”
Prowadzenie: Adam Grzanka

Wtorek, 09.04.2019, Scena NCK
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL