6. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – głosowanie!

6. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – głosowanie!

Aż 198 zadań dopuszczonych do głosowania!

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 198 zadań! 

Już po raz szósty mieszkańcy Małopolski udowadniają, że nie brakuje im pomysłów i kreatywności. Cieszę się, że wśród blisko dwustu zakwalifikowanych do głosowania pomysłów jest wiele inicjatyw, które pomogą zmienić nasz region na lepszy. Na zwycięskie zadania przeznaczamy aż 14 mln złotych! To rekordowa kwota przekazana na ten cel do tej pory
– przypomina Iwona Gibas, członek zarządu województwa.

Nie jeden, a dwa głosy
Głosowanie potrwa od 15 maja do 16 czerwca 2023 (głosy papierowe i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca 2023, będzie można zagłosować przez internet.
W związku z ostatnimi zmianami w regulaminie Budżetu Obywatelskiego, w tej edycji mieszkańcy Małopolski będą mogli oddać aż 2 głosy. Jeden głos na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi głos na zadanie regionalne. Sposób głosowania pozostaje niezmienny: głosy papierowe wrzucamy do urn zlokalizowanych w całej Małopolsce lub wysyłamy pocztą do siedziby urzędu marszałkowskiego. Najszybciej będzie można zagłosować przez internet – na specjalnie przygotowanej do tego stronie. Wszystkie szczegóły dotyczące głosowania podamy na początku maja.

Przypomnijmy, nabór zadań do 6. Edycji BO WM odbył się we wrześniu 2022 r. Wtedy to Małopolanie zgłosili 234 zadania – 230 z nich pozytywnie przeszło weryfikację wstępną i zostało przekazanych do oceny departamentów. Finalnie o głosy powalczy 198 z nich.

Lista zadań dopuszczonych do głosowania <kliknij>
GŁOSOWANIE <kliknij>