14.01.2018

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

Po raz kolejny Nowohuckie Centrum Kultury włącza się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra pozyskane środki chce przeznaczyć na doposażenie oddziałów neonatologicznych w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

SZTAB
W Nowohuckim Centrum Kultury będzie działał sztab wolontariuszy pod kierunkiem Jerzego Kujawskiego „Szpinaka”, który będzie prowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz Orkiestry.

 

KIERMASZ

To miejsce, w którym harcerze, nowohuckie szkoły oraz osoby prywatne mogą organizować swoje stoiska, z których całkowity dochód zostaje przekazany na rzecz WOŚP. To tutaj w zamian za finansowe wsparcie można zdobyć unikalne przedmioty z kolekcji od naszych sponsorów i darczyńców, pyszne ciasta oraz samodzielnie przygotowane przez uczniów i harcerzy przedmioty.

 

 

III Nowohucki Bieg Rodzinny „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”
Trasa prowadzi wokół Łąk Nowohuckich (ok. 4 km)

W ramach zbliżającego się 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czekamy na dzieci i rodziców, niezależnie od wieku i doświadczenia sportowego. Bieg będzie miał charakter koleżeński, bez rywalizacji czy pomiaru czasu. W biegu będą uczestniczyć wolontariusze WOŚP z puszkami na dobrowolne datki.

Po zakończeniu marszobiegu na wszystkich czekać będzie pyszny poczęstunek oraz zimne ognie – czyli nowohuckie światełko do nieba! Głównym przesłaniem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy dotyczącej cukrzycy oraz nauka pierwszej pomocy.

 

KONCERT
Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy także na uroczysty koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych.

Liczymy, że będą Państwo z nami 14 stycznia i wspólnymi siłami wesprzemy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrajmy razem!

 

 

Niedziela, 14.01.2018, NCK
godz. 13:00 - 16:00 - kiermasz

Niedziela, 14.01.2018, Scena NCK
godz. 16:00 - 18:00 - koncert zespołów artystycznych

Niedziela, 14.01.2018, łąki nowohuckie
godz. 15:00 - 16:00 - start i meta przed NCK

Bilet wstępu na koncert w postaci datku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy