15.01.2017

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w NCK

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w NCK

 Orkiestra zagra w NCK jak co roku – dołącz do nas!

 

Koncert, Scena NCK, godz. 16.00-18.00

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy na uroczysty koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych Nowohuckiego Centrum Kultury, który odbędzie się na Scenie NCK!
Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Liczymy, że będą Państwo z nami 15 stycznia i wspólnymi siłami wesprzemy 25.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrajmy razem!

Orkiestrowy Kiermasz, hol Nowohuckiego Centrum Kultury, godz. 12.00-18.00
Jest to miejsce, w którym nasi harcerze, nowohuckie szkoły oraz osoby prywatne mogą organizować swoje stoiska, z których całkowity dochód zostaje przekazany na rzecz WOŚP. To tutaj w zamian za finansowe wsparcie można zdobyć unikalne przedmioty z kolekcji od naszych sponsorów i darczyńców czy rzeczy samodzielnie przygotowane przez uczniów i harcerzy.
Kiermaszowi towarzyszyć będzie pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy oraz kącik dla najmłodszych, gdzie animatorzy pomalują dzieciom twarze i zachęcą do wspólnej zabawy!

II Nowohucki Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, start pod pomnikiem Solidarności, godz. 19.00
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Nowohuckim Centrum Kultury wraz z Fundacją 4 Alternatywy, Ośrodkiem Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Krakowie Stowarzyszenia MONAR i Nowa Huta Team zapraszają na II Nowohucki Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Bieg, tak jak w ubiegłym roku, rozpoczniemy o godz. 19.00 przy Nowohuckim Centrum Kultury – obok pomnika Solidarności. Trasa biegnie wokół Łąk Nowohuckich i ma dystans 4 km.
Ponieważ biegniemy po zmroku, zachęcamy do ozdobienia ubioru elementami świecącymi, przyniesienia latarek – utworzymy wesoły świetlisty korowód!
Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i doświadczenia sportowego. Bieg ma charakter koleżeński, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Nie prowadzimy zapisów i nie pobieramy opłat startowych. W biegu będą uczestniczyć wolontariusze WOŚP z puszkami na dobrowolne datki.Po zakończeniu biegu, na wszystkich będzie czekać poczęstunek a o godzinie 20.00 wyślemy Światełko do Nieba – rozświetlimy noc w Nowej Hucie!

 

 

Dołącz do sztabu

Jubileuszowy Finał będzie odbywał się pod hasłem: KRĘCIMY SIĘ JUŻ 25 LAT! Pieniądze, które będą zbierać tysiące wolontariuszy w całej Polsce, zostaną przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Nasz Sztab już funkcjonuje i zaprasza wszystkie chętne osoby do zgłoszeń. Jeśli chcesz zagrać razem z nami skontaktuj się za Sztabem telefonicznie pod numerem 606 248 296 lub mailowo nckwosp@o2.pl. Zapisy trwają do 18 grudnia 2016r.! Jednak czym szybciej, tym lepiej, bo miejsc dużo już nie zostało.

25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie.”
mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dlatego podczas nadchodzącego Finału kręćcie się razem z nami! Czekamy na Was!

Niedziela, 18.12.2016, koniec zgłoszeń wolontariuszy

Niedziela, 15.01.2017, Finał w NCK
godz. 12:00 - 20:00

Niedziela, 15.01.2017, Scena NCK
godz. 16:00 - 18:00 - koncert finałowy

Bilet wstępu na koncert w postaci datku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy