20.10.2013

1. Nowohucki Festiwal Sztuki

18, 19, 20 października 2013 r. (piątek, sobota, niedziela)

nfsTo otwarta impreza promocyjno-targowa, po raz pierwszy organizowana przez Nowohuckie Centrum Kultury we współpracy z Agencją Artystyczną GAP. Festiwal łączyć ma prezentację różnych nurtów sztuki i designu ze sprzedażą dzieł i wyrobów artystycznych, oferowanych przede wszystkim przez młodych twórców. Targom odbywającym się w całej przestrzeni NCK przy placu Centralnym, towarzyszyć będą wernisaże wystaw znanych krakowskich arty¬stów, performance, warsztaty, pokazy, prezentacje multimedialne, koncerty młodych muzyków.

W ramach Festiwalu powstanie Pierwszy Mural w Nowej Hucie – malowidło na wschodniej ścianie Nowohuckiego Centrum Kultury, o powierzchni prawie 600 metrów kwadratowych, stworzone przez artystów z ASP.

Na trzy jesienne dni Nowa Huta stanie się Nowym Kulturalnym Centrum Krakowa. Adresatami Festiwalu są nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale wszyscy krakowianie. Będziemy zachęcać do aktywnego udziału w wielowymiarowym wydarzeniu kulturalnym. Dla artystów będzie to znakomita okazja zetknięcia się z wieloma wybitnymi twórcami i podzielenia się swoim dorobkiem (bez opłat dla artystów i uczestników).

Będziemy – poprzez Żywą Sztukę – przełamywać stereotypy i bariery, zachęcając wszystkich obecnych do stałego obcowania z autentycznymi dziełami, przekonywać, że zamiast kupować reprodukcje i imitacje, warto zainwestować w coś oryginalnego i niepowtarzalnego.

Zapraszamy na cały weekend przebywania ze sztuką, bezpośredniego kontaktu z artystami, otwartej wymiany poglądów, będziemy oddziaływać na wszystkie zmysły i budować artystyczne porozumienie.

 

www.nowohuckifestiwalsztuki.pl

nfs1

http://www.youtube.com/watch?v=xC06OLpLzk8

 

Piątek, 18.10.2013

Sobota, 19.10.2013

Niedziela, 20.10.2013