30.11.2017

Wieczór Recitali – 10. Festiwal Twórczości Korowód

Wieczór Recitali – 10. Festiwal Twórczości Korowód

Wystąpią: Kapela Hanki Wójciak, Sokół Orkestar, oraz Laureaci Konkursu Piosenkarnia 2017

FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOROWÓD odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Ma na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności pieśniarzy, kompozytorów, poetów, autorów tekstów oraz aktywizację i promocję młodzieży pasjonującej się muzyką i poezją.

Korowód stara się gromadzić wokół siebie najbardziej oryginalnych twórców, a przede wszystkim stawia na piosenkę autorską, wykonywaną po polsku. Formuła festiwalu zawiera zarówno ogólnopolski konkurs (Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”) dla młodych twórców i wykonawców, jak i recitale autorskie oraz koncerty monograficzne, corocznie poświęcane innemu twórcy.

Więcej na:  www.piosenkarnia.pl

 

Kapela Hanki Wójciak

W muzyce Kapeli można odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Ich debiutancka płyta Znachorka ukazała się w czerwcu 2014 roku, a w 2016 została wydana jej edycja specjalna. Liderką i założycielką Kapeli jest Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka i aktorka. Jej teksty opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości. Kapela Hanki Wójciak była Laureatem IV edycji Festiwalu Twórczości Korowód w 2011 roku.

 

Sokół Orkestar 

Na repertuar zespołu składają się zarówno utwory pełne nieokiełznanej bałkańskiej energii jak również autorskie piosenki opowiadające historie z życia wzięte. Zespół kłodzie główny nacisk na unikalny styl grania na instrumentach dętych blaszanych, charakterystyczny dla Bałkanów. Zaprezentują potężna dawkę słowiańskiej energii oraz oryginalny repertuar w ethno-rockowej odsłonie. Liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz, kompozytor i aranżer, mający na swoim koncie liczne osiągnięcia artystyczne. Zespół wydał płytę pt.: „SLAVIC SOUL” (2011). W 2013 roku Sokół Orkestar był  Laureatem VI edycji Festiwalu Twórczości Korowód.

 

Plakat do pobrania:

 

 

Czwartek, 30.11.2017, Scena NCK
godz. 19:00

Bilet - 20 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl