13.05.2018

Wieczór premier 2018 – Grupa Tańca Współczesnego FORMA

Wieczór premier 2018 – Grupa Tańca Współczesnego FORMA

Wieczór Premier to cykl koncertów Grupy Tańca współczesnego FORMA, odbywających się w Nowohuckim Centrum Kultury nieprzerwanie od 2001 r. Tegoroczny Wieczór Premier to cztery choreografie.

Pierwsza z nich to opowieść o wspomnieniach, które nas prześladują, dręczą w dzień i nie pozwalają zasnąć w nocy. Myśli, które powracają do nas bezustannie mimo, iż usilnie próbujemy o nich zapomnieć. Druga choreografia to próba odpowiedzi na pytanie czym bądź kim jest piąty żywioł. Czy człowiek jest wstanie zapanować nad nieokiełznaną siłą przyrody, a może jednak czas zacząć współistnieć razem z naturą, obdarzyć ją szacunkiem by nie zwróciła się przeciwko nam? Kolejna choreografia to historia o emocjach, tych najbardziej skrajnych takich jak: radość, smutek, gniew i strach. Emocje te siedzą gdzieś w naszej głowie, co chwila przejmując nad nami kontrolę. Wychodzą na wierzch i pokazują swoją twarz światu zewnętrznemu. Ostatni spektakl przygotowany przez zespół dotyka bardziej codziennych spraw. Opowiada o tym jak trudna jest walka o każdy oddech. Czy pomimo naszych prób jesteśmy w stanie pokonać smog?

 

Scenariusz i reżyseria koncertu: Renata Podkowa

Choreografie: Patrycja Bańbuła, Joanna Kremel, Renata Podkowa, Karolina Zając

Tańczą: Elwira Badura, Patrycja Bańbuła, Elżbieta Czajka, Joanna Derwisz,  Dagmara Karwala, Joanna Kremel, Magdalena Morąg, Renata Podkowa, Magdalena Sowa, Katarzyna Szlachetka, Kornelia Wlezień, Sylwia Wójcik, Karolina Zając

 

Niedziela, 13.05.2018, Scena NCK
godz. 19:00

Bilet - 20 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl