07.07.2019

Wayne Ellington & chór Manchester Inspirational Voices – EtnoKraków/Rozstaje 2019

Wayne Ellington & chór Manchester Inspirational Voices – EtnoKraków/Rozstaje 2019

W ramach festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2019 na scenie plenerowej Nowohuckiego Centrum Kultury usłyszeć będzie można współczesne utwory gospel, m.in. autorstwa Donnie’go McClurkin’a, Edwin’a Hawkins’a, Hezekiah Walker’s, jak również autorskie utwory członków chóru.

 

Wayne Ellington & Manchester Inspirational Voices (Wielka Brytania) – zjednoczeni w miłości do muzyki i wiary chór Manchester Inspirational Voices jest jednym z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych chórów typu “community”- społeczności lokalnych w Wielkiej Brytanii. Od swoich początków, które sięgają roku 2006, Wanye Ellington prowadzi chór w podróż niosąc przesłanie nadziei w wielu częściach Manchester i poza jego granicami. Znaczenie chóru dla społeczności – pozostaje niezastąpione; jest przystanią dla każdego, strefą wolną od stresu, gdzie jego członkowie mogą “zapomnieć się”, dając porwać muzyce, po to by znów się odnaleźć w atmosferze bezpieczeństwa, otoczeni wsparciem i miłością przyjaciół. MIV jest otwarty na przyjmowanie nowych członków i dzieli się wiarą i nadzieją z słuchaczami w każdym wieku i w każdym położeniu geograficznym. Muzyka bez barier. Chór wypracował sobie reputację jednego z najlepszych chórów gospel w północno-zachodniej części Wielkiej Brytanii – The North West Premier Community Choir (UK), a ich wyjątkowe brzmienie pozwoliło im dostać się do finału konkursu i zdobyć miano BBC Songs of Praise Gospel Choir w roku 2016. Wayne Ellington z troską i pieczołowitością kieruje grupą, stosując holistyczne podejście do umysłu, ciała i ducha i ich wpływu na jakość wydobywanego dźwięku i formy ekspresji. Nowi członkowie chóru są zawsze witani z otwartymi ramionami, a próby, które odbywają się przez cały rok, przeplatają się z koncertami, podczas których chór prezentuje repertuar znanych kompozytorów muzyki gospel, jak również utwory autorskie.

Wayne Ellington – znakomity wokalista jazzowy i gospel, nauczyciel, dyrygent i kompozytor. Karierę muzyczną rozpoczął w bardzo młodym wieku, w kościele, gdzie śpiewał w zespole wspólnie z rodzeństwem. Absolwent Wydziału Sztuki i Muzyki Uniwersytetu Brunel, zdobywca nagrody Sheridan Instrumental Prize za wybitne umiejętności wokalne. Wayne jest muzykiem wszechstronnym – występował m.in. w musicalach, jako backing vocal gwiazd muzyki rozrywkowej, koncertuje z wieloma chórami gospel na arenie międzynarodowej, prowadzi warsztaty wokalne w rozmaitych częściach świata. Jest pomysłodawcą Manchester International Gospel Festival, wykładowcą the Royal Northern College of Music, założycielem i dyrektorem Manchester Inspirational Voices, dynamicznego chóru wspólnotowego działającego w sercu Manchester, którym dyryguje od 12 lat. Na przełomie 2016/2017 chór otrzymał nagrodę BBC Songs of Praise- Gospel Choir of the Year.

Niedziela, 07.07.2019, scena plenerowa
godz. 15:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL