10.04.2019

Warsztaty tańca współczesnego z Moniką Szpunar

Warsztaty tańca współczesnego z Moniką Szpunar

Warsztaty z tańca współczesnego oparte o elementy improwizacji, rytm oraz ćwiczenia wzajemnego oddziaływania głosu i ciała.

Zainspirowana pracą z zespołem The Yonis, podczas zajęć staram się tworzyć pozytywną przestrzeń, w której uczestnicy będą czuli się bezpiecznie i swobodnie. Celem jest, aby z pełnym zaangażowaniem, ale i w zabawie, rozwijać swoje umiejętności taneczne oraz świętować swoją indywidualność. Będzie trochę ćwiczeń fizycznych, praktyki ruchu w podłodze, ćwiczenia na koordynację i improwizację.
– Monika Szpunar

 

Monika Szpunar – niezależna tancerka i performerka o międzynarodowym doświadczeniu i wykształceniu. W czerwcu 2012 roku ukończyła Krakowską Akademię Tańca „L’art de la Danse”, uzyskując Dyplom Tancerza ZASP. Swoją edukację artystyczną Monika kontynuowała w ACTS / Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu i w The Place, London Contemporary Dance School w Londynie, które ukończyła dyplomem z wyróżnieniem (First class BA (Hons) Degree in Contemporary Dance). Podczas studiów tańczyła w choreografiach takich twórców jak: Victor Quijada, Dam Van Huynh, Kaori Ito czy Ohad Naharin. W 2016 roku spędziła 6 miesięcy w Brazylii, podczas których współpracowała z Fernando Martinsem, Jorge Garcią i Rafaelą Sahyoun oraz prowadziła warsztaty improwizacji tanecznej dla studentów Unicamp (University of Campinas). Jest współzałożycielką, choreografem i tancerką The Yonis – żeńskiego kolektywu improwizacji ruchu, działającego od 2017 roku i realizującego projekty z pogranicza teatru, tańca i performansu. Wraz z The Yonis występowała w londyńskich teatrach (The Yard, Stratford Circus Arts Center czy The Place) oraz na festiwalach: Edinburgh Fringe w Szkocji czy Festival D’Avignon we Francji. Monika tworzy również choreografie, prowadzi zajęcia z technik tańca współczesnego, przede wszystkim floorwork, taniec fizyczny i improwizacje oraz współpracuje z artystami takimi jak Elinor Lewis czy Livia Rita. Prace Moniki wystawiane są na platformach tanecznych takich jak Resolution w The Place czy Center 151 w Hackney, Londyn. Nieustannie doskonali swój warsztat poprzez uczestnictwo w międzynarodowych warsztatach z nauczycielami takimi jak David Zambrano, Hannes Langolf czy Thomas Hauert.

Poniedziałek, 08.04.2019, Studio KCC
godz. 20:00 - 21:30

Środa, 10.04.2019, Studio KCC
godz. 20:00 - 21:30

Bilet - 20 zł
Członkowie Pracowni METAfizyczna uczestniczą w warsztacie bez dodatkowych kosztów - w ramach zajęć.

Informacje i zapisy: