08.06.2014

Warsztaty tańca współczesnego

7-8 czerwca 2014 r. (sobota-niedziela)
studio C4

Warsztaty taneczne z Szymonem Osińskim, tancerzem Teatru Tańca Zawirowania. Techniki: taniec współczesny, modern jazz.

 

7-8 czerwca 2014 r. (sobota-niedziela), studio C4

Warsztaty taneczne z Szymonem Osińskim, tancerzem Teatru Tańca Zawirowania
Techniki: taniec współczesny, modern jazz

 

Szymon Osiński – choreograf i tancerz z wieloletnim doświadczeniem. Naukę tańca rozpoczął w łódzkim zespole tańca współczesnego Busters. Jako uczestnik licznych warsztatów pracował z takimi choreografami jak: Thierry Verger, Daniel Abreu, Irad Mazliah, Nadar Rosano, Jean Claude Marignale, Jarosław Staniek, Leszek Bzdyl, Witold Jurewicz. W swojej karierze tanecznej poznał wiele technik, m.in. jazz, new age, funky, hip-hop. Warsztaty prowadzi w technikach, które są mu najbliższe: taniec współczesny i modern jazz.
Z Thierry’m Verger’em współpracował m.in. przy spektaklu „Veloce”, wystawianym w Polsce, Francji i Monako, oraz był jego asystentem na terenie Polski. Szymon brał udział w pierwszym polskim show tanecznym „OpenTaniec” w choreografii Jarosława Stańka i innych projektach wystawianych m.in.  w Tearze Syrena, Teatrze Polonia, a także w Chorzowie w Teatrze Rozrywki.
Tańczył na deskach Teatru Dramatycznego, Teatru Na Woli, Teatrze Polonia i Starej Prochoffni w Warszawie oraz Teatru Groteska w Krakowie. Regularnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania, tworząc spektakle wystawiane w Polsce i za granicą m.in. w Izraelu, Japonii, Korei Południowej i Hiszpanii, czy Chinach.

Taniec współczesny
Na zajęciach z Szymonem bazować będziemy na tańcu fizycznym z wykorzystaniem floor work, improwizacji oraz pracy z partnerem. Dynamiczne kombinacje pozwolą znaleźć w ciele przepływ ruchu, dowiedzieć się jak wykorzystywać ciężar ciała oraz pracę w przestrzeni.

Modern jazz
spaja podstawowe zasady modern (contraction i release) z charakterystyczną jazzową izolacją. Bazuje na dynamice, wewnętrznym pulsie oraz zasadzie improwizacji. Na zajęciach rozwijana jest koordynacja, pamięć ruchowa, precyzja i plastyka ruchu oraz świadomość ciała. Zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, regularnej nauki techniki oraz choreografii przy akompaniamencie inspirującej i różnorodnej muzyki. Zajęcia z Szymonem dodatkowo pozwalają poznać elementy tańca współczesnego takie jak floor work, physical dance, czy  release technique.

wejściówki:
karnet open:
150 zł do 1 czerwca / 170 zł od 2 czerwca (karnet obejmuje 10 godzin, w czterech blokach po 2,5 godz., dwie techniki)
Pracownia METAfizyczna – 150 zł – do 7 czerwca 2014 r.

Karnet 1 forma (przez dwa dni) lub 1 pełny dzień warsztatowy (dwie formy) – 100 zł do 7 czerwca 2014r.
karnet obejmuje 5 godzin = dwa bloki po 2,5 godz.  (do wykorzystania jako dwa bloki z jednej techniki (sobota i niedziela) lub dwa bloki z różnych technik, ale w ciągu jednego dnia

Jeden blok zajęć – 60 zł – do 7 czerwca
opcja dostępna w miarę wolnych miejsc; obejmuje 2,5 godz. – wybrany blok

więcej informacji: www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl

Invalid Displayed Gallery

Sobota, 07.06.2014

Niedziela, 08.06.2014

Dział Artystyczny, pok. 113
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl