13.06.2016

Warsztaty Masażu Shantala – Klub Super Mama

Warsztaty Masażu Shantala – Klub Super Mama

Prowadzenie Aleksandra Uruszczak – Wąsowicz certyfikowany instruktor Masażu Shantala dla niemowląt i dzieci. Certyfikat wydany przez Polską Szkołę Masażu Shantala .

Na warsztaty zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku: od 6 tygodni do 7-8 miesięcy.

Na zajęciach dowiecie się:

– jakie korzyści płyną z masowania dziecka

– jak przygotować się do masowania

– jakie warunki zapewnić w czasie masażu

– nauczycie się praktycznie: jak poprawnie wykonywać masaż całego ciała dziecka.

Na zajęcia proszę przynieść:

– ręcznik

– kocyk

– oliwkę, którą używają Państwo na co dzień w domu do pielęgnacji dziecka

(może być   również olej spożywczy np oliwa z oliwek, nierafinowany olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów itp.)

– nieduży kubeczek lub miseczkę do przelania odrobiny oliwki/oleju

Ilość miejsc ograniczona! Wstęp wolny.

Masaż Shantala to starożytna technika masażu niemowląt oraz dzieci pochodząca z Indii. Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również osobę wykonująca masaż. Ten rodzaj masażu może być z łatwością wykonywany przez każdego, a jego technika jest stosunkowo prosta do nauczenia.

Przy regularnym wykonywaniu masażu dziecko lepiej śpi, jest spokojniejsze, mniej skłonne do płaczu i kolki, jest stymulowane do prawidłowego rozwoju, poznaje granice własnego ciała, poprawia się jego odporność. Masaż niemowląt niesie korzyści również dla rodziców: nabierają oni wiary w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem, uczą się rozpoznawać potrzeby dziecka, a przede wszystkim budują z nim głęboką, pełną wzajemnej miłości więź. A to tylko niektóre z korzyści masowania!

 

 

Aleksandra Uruszczak – Wąsowicz

Jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci: trzyletniego i półtorarocznego chłopczyka. Chcę być dla nich najlepszą mamą. Codziennie daję im siebie: moją miłość, akceptację i wsparcie. Tuż po urodzeniu pierwszego dziecka, gdy dopiero odnajdowałam się w roli rodzica, dowiedziałam się o masowaniu niemowląt. Zadałam sobie pytanie: dlaczegóż by nie? I spróbowałam. Odkryłam, że dotyk – pełen miłości i spokoju sprawia mojemu synkowi przyjemność i radość. Ja sama poczułam ogromną satysfakcję, gdy zobaczyłam szczęście na twarzy mojego synka. Po pewnym czasie odkryłam w sobie chęć uczenia innych rodziców masowania maluszków. Tak stałam się instruktorem masażu Shantala.

szantala

 

Poniedziałek, 13.06.2016, sala 201c
godz. 10:00 - 12:00

Wstęp wolny

Dział Oświatowy
tel. 12 6440266 wew.35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl