15.08.2021

Warsztaty Laboratorium Praktyk Siostrzeństwa

Warsztaty Laboratorium Praktyk Siostrzeństwa

wydarzenie w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca

 

Warsztat o tym co wspólne i jednocześnie indywidualne.

Warsztaty, skierowane dla wszystkich chętnych, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego, są przestrzenią na wsłuchanie się we własne ciało jak i na odkrywanie go w relacji z drugim ciałem. Wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami warsztatów skoncentrujemy się na zagadnieniu własnej narracji (co nas motywuje, kiedy się poruszamy) oraz sposobem, w jaki współgra ona z oddechem, ruchem i pamięcią̨ ciała. Przyjrzymy się̨, jak dialog z sobą̨ samą może wzmocnić́ oraz uformować́ indywidualne i wspólne działania. Będziemy pracować́ w plenerze, indywidualnie jak i w duetach, studiując ciało oraz jego potencjał.

Praktyki siostrzeństwa są odpowiedzią na potrzebę budowania tego, co wspólne przy jednoczesnym wzmacnianiu tego co indywidualne. Inicjatywa powołana została we współpracy artystycznej m.in. z Magdą Fejdasz, Moniką Szpunar, Olą Janus, Aleksandrą Osowicz i Moniką Nyckowską.

Warsztaty poprowadzą Weronika Pelczyńska i  Monika Szpunar.

 

 

Fot. Klaudyna Schubert

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

 

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2.
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Niedziela, 15.08.2021, NCK
godz. 13:30 - 16:30

Krakowskie Centrum Choreograficzne
telefon: 12 644 02 66 wew. 20
e-mail: ZAPISY.KCC@NCK.KRAKOW.PL