11.04.2019

Warsztaty kreatywnego pisania – „Gałczyński”

Warsztaty kreatywnego pisania – „Gałczyński”

Kurs zakończony. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Warsztaty inspirowane liryką i satyrą Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

To spotkania dla osób, które odczuwają potrzebę twórczego działania w dziedzinie literatury pięknej. Zarówno udział w zajęciach grupowych, jak i indywidualnych konsultacjach, nie wymaga pogłębionej znajomości biografii twórcy „Zielonej Gęsi” – to szerokie ramy kulturowe i obyczajowe dla realizacji własnych pomysłów, a niezbędne szczegóły na bieżąco w przystępnej formie będą prezentowane w czasie spotkań.

Program warsztatów obejmuje czternaście zajęć dwugodzinnych, w czasie których każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z wieloma gatunkami literackimi po to, by mógł znaleźć dla siebie dogodną formę wypowiedzi lirycznej lub narracyjnej, a także będzie mógł rozwijać te umiejętności, które dają realne szanse na odniesienie sukcesu i umożliwiają samorealizację.

W programie zajęć: pisanie tekstów, analiza, dyskusja. Warsztaty są przygotowane także dla osób, które mają już za sobą pierwsze próby literackie, nie wierzą w swoje uzdolnienia i piszą do tzw. szuflady – prosimy o przyniesienie własnych prac.

Poszukiwania inspiracji pisarskich prowadzone będą nie tylko na stacjonarnych zajęciach w Nowohuckim Centrum Kultury, ale także podczas specjalnej lekcji w Muzeum Narodowym – Kamienica Szołayskich (9 marca) – zwiedzanie wystawy „Kraków 1900”.

od 26.02.2019 do 11.04.2019, sala 008
wtorek, czwartek, 18:00 - 20:00

50 zł - udział w kursie

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: edukacja@nck.krakow.pl