VI edycja Targów Dobroczynnych

VI edycja Targów Dobroczynnych

Informacje od Fundacji CENTAURUS:

Na POMOC zwierzakom i ludziom z Ukrainy!
5 marca 2022, Stara Zajezdnia w Krakowie, g. 10.00-18.00

VI edycję Targów Dobroczynnych dedykujemy naszym przyjaciołom z Ukrainy. Zarówno zwierzętom, jak i ludziom, którzy potrzebują dziś szczególnego wsparcia i otuchy. Obywatele Ukrainy są dla naszej Fundacji szczególnie bliscy, bo to przede wszystkim oni od 10 lat są opiekunami naszych zwierząt. Całkowita zbiórka darowizn podczas Targów Dobroczynnych przeznaczona będzie na wsparcie potrzebujących. Organizujemy kilkadziesiąt miejsc noclegowych, a także chcemy zakupić odzież, pościel, lekarstwa i żywność. Dla zwierząt szykujemy kojce i boksy, zbieramy pieniądze na karmę, lekarstwa, pomoc weterynaryjną i transport.

Zbieramy żywność długoterminową, artykuły dla dzieci, odzież, pościel, leki, środki higieniczne, latarki czy świeczki. Dla zwierząt zbieramy karmę, klatki, transportery, koce czy smycze. Spis potrzebnych artykułów: www.centaurus.org.pl/ukraina

Będziemy tworzyć listę osób chętnych do udzielenia domu tymczasowego dla ludzi i zwierząt. Zapisywać się można już teraz: https://bit.ly/3HpfdmS

Fundacja od 25 lutego aktywnie działa na granicy i terenie Ukrainy. Do tej pory udało się nam przywieźć kilkanaście psów do wrocławskich klinik, a kolejnych 100 psiaków czeka na pomoc. Wspieramy ludzi i zwierzęta. Na miejscu rozdajemy żywność, odzież, klatki, transportery, karmę, wodę. Wspieramy ukraińskie schroniska.

Targi Dobroczynne to największa polskie wydarzenie charytatywne oparte na dwóch hasłach: POMAGANIE i ZERO WASTE. Wprawiamy w ruch to, co komuś jest niepotrzebne lub czym chce się podzielić. Książki, odzież, rękodzieło, płyty, antyki, akcesoria domowe czy dla zwierząt. To wszystko można znaleźć na Targach Dobroczynnych i zabrać ze sobą w zamian za wrzutkę do puszki. Jeśli lubicie szperać, buszować i wertować, zapraszamy serdecznie do poszukiwania skarbów, które realnie przyczynią się do wsparcia naszych sąsiadów i zwierząt z Ukrainy.

Co będzie na Targach?
– tysiące przedmiotów do zdobycia za wrzutę do puszki,
– kuchnia wegańska Centaurusa i lokalnych restauracji,
– muzyka na żywo,
– ekologiczne animacje dla dzieci i dorosłych m.in. wykonanie ogrodów w słoikach,
– inspirujące spotkania m.in. z instruktorką szkolenia psów PSY-chology,
– konkurs na pracę plastyczną dzieci i młodzieży EKO-FORMAT – zachęcamy wszystkie dzieci do przygotowania prac plastycznych za pomocą naturalnych surowców.

Współpracują z nami: Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN, Instruktor Szkolenia psów PSY-chology