29.10.2017

Spektakl Archipelag Teatru Tańca Caro oraz warsztaty ruchowe

Spektakl Archipelag Teatru Tańca Caro oraz warsztaty ruchowe

29 października o godz. 19:00 na Scenie NCK zostanie zaprezentowany spektakl „Archipelag” Teatru Tańca Caro w choreografii i reżyserii Macieja Kuźmińskiego. Tuż po spektaklu zapraszamy na krótką rozmowa z twórcami. Wszystkich zainteresowanych sposobem pracy nad spektaklem, bez względu na poziom zaawansowania, zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach, które poprowadzą tancerze „Archipelagu”: Anna Mikuła i Grzegorz Łabuda.

SPEKTAKL – 29 października, g. 19:00

Nowy spektakl Macieja Kuźmińskiego dla Teatru Tańca Caro to złożony z okruchów wspomnień kalejdoskop obrazów, który ukazuje człowieka zawieszonego w przestrzeni, gdzie czas nie płynie linearnie. Powracające i pozornie niezwiązane ze sobą sceny nawiązują do współczesnego, fragmentarycznego świata, którego wirtualne i rzeczywiste sfery zlewają się między sobą.

Pięcioro tancerzy tworzy pięć scenicznych postaci, każda ze swoją historią i pragnieniami. Na przemian w ruchu i zawieszeniu, stają się częścią archipelagu wspomnień, który stopniowo wyłania się jako obraz na długo zapadający w pamięć widza.

ZOBACZ FILM: http://vimeo.com/kuzminski/archipelago

choreografia, reżyseria, dźwięk: Maciej Kuźmiński
wykonanie, kreacja: Anna Mikuła, Zuzanna Kasprzyk, Monika Witkowska, Karol Miękina, Grzegorz Łabuda
dramaturgia, prowadzenie aktorskie: Adam Hypki
reżyseria oświetlenia: Ewa Garniec
projekt i wykonanie kostiumów: Justyna Jakubczyk-Lassota
agent spektaklu: Roma Hurey
produkcja wykonawcza: Maciej Kuźmiński
czas trwania: 70 min
produkcja: Teatr Tańca Caro przy wsparciu Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, JOHAN Centrum w Pilźnie (Republika Czeska)
wsparcie: Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz – dotacja z środków własnych, program VARP – Visegrad Artist Residency Fund – dotacja dla Sztuk Performatywnych, program EEPAP – East European Performing Arts Platform – dotacja Small Grants

WARSZTATY – 29 października, g. 10.30
Zapisy: kcc@nck.krakow.pl
Warsztat otwarty jest dla każdego uczestnika, bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Warsztat przygląda się zadaniom i metodom pracy wykorzystywanych przy konstruowaniu spektaklu Archipelag. Jest to: A) kompozycja na podstawie własnych wspomnień B) kompozycja na podstawie fragmentu filmu A. Tarkovskiego pt. Zwierciadło , który stanowił główny punkt odniesienia przy tworzeniu Archipelagu. Zajęcia będą trwały od 90 do 120 minut.Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017.

Niedziela, 29.10.2017, Scena NCK
godz. 19:00 - spektakl

Niedziela, 29.10.2017, Studio KCC
godz. 10:30 - warsztaty

25 zł - bilet na spektakl
30 zł - opłata za udział w warsztatach