06.06.2017

Salon Literacko Muzyczny 90

Salon Literacko Muzyczny 90

 

Stolik Literacki „Okrawki i zakamarki” wieczór autorski Adama Ziemianina

Adam Ziemianin – dziennikarz, poeta, pisarz, autor tekstów wykonywanych między innymi przez Stare Dobre Małżeństwo, Wolną Grupę Bukowina, Krzysztofa Myszkowskiego, Elżbietę Adamiak, Jacka Wójcickiego.

Zadebiutował w roku 1968 na łamach „Życia literackiego” wierszem „Święty Jan z Kasiny Wielkiej”, siedem lat później wydano jego pierwszy tomik poezji – „Wypogadza się nad naszym domem”. Jego poezję tłumaczono na wiele języków, między innymi angielski, niemiecki, włoski.

Laureat Łódzkich Wiosen Poetyckich oraz konkursu im. Jana Śpiewaka. Dwa razy otrzymał nagrodę Krakowska Książka Miesiąca – w 2006 r. za tomik poezji „Makatki”, w 2013 r. za powieść wspomnieniową „Z nogi na nogę”.

 

 

Stolik Muzyczny „Pod słońce” recital Basi Stępniak-Wilk, fortepian Jasiek Kusek

Basia Stępniak-Wilk – autorka tekstów, kompozytorka, śpiewająca artystka kabaretowa. Pochodzi z Lublina, na stałe mieszka w Krakowie, gdzie w 1995 r. zadebiutowała na scenie Piwnicy pod Baranami oraz w kabarecie Loch Camelot, z którym związana jest do dziś. Współtworzyła, wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i Kamilem Śmiałkowskim, grupę „Zielone Szkiełko”. Prowadzi autorską audycję Muzyczna Bombonierka w Radiu Kraków.

Do jej najpopularniejszych utworów należą „Bombonierka” – w duecie z Grzegorzem Turnauem, „Słodka chwila zmian”, „Futerko”, „Bossa nova z Augusotwa” – śpiewana z Andrzejem Poniedzielskim oraz „Wiośnie nie!” wykonywana z Wojciechem Mannem.

Wielokrotnie nagradzana – między innymi laureatka pierwszego miejsca na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenku Autorskiej OPPA w Warszawie. Stypendystka Miasta Krakowa w dziedzinie sztuki estradowej.

Wydawnictwo muzyczne „Obce kraje” to trzeci autorski album Basi Stępniak-Wilk.

 

Prowadzenie – Basia Stępniak-Wilk.

 

Wtorek, 06.06.2017, Scena NCK
godz. 18:00

Bilet - 2 zł

Dział Oświatowy
telefon: 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl