25/01/2020

Polska Sieć Tańca w NCK!

Polska Sieć Tańca w NCK!

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków wspierających sztukę tańca. Jej otwartość na instytucjonalne teatry i ośrodki, jak i niezależnych twórców, daje szansę na zaprezentowanie Polskiej Sztuki Tańca w całej jej barwnej różnorodności. Działające w NCK Krakowskie Centrum Choreograficzne już trzeci rok jest członkiem PST, a w ramach współpracy nie tylko wystawia własne produkcje w całej Polsce, ale także gości twórców, którzy prezentują swoją twórczość na Scenie NCK oraz w Studiu KCC.

 

W pierwszej połowie roku zobaczymy w NCK:

If Then – Lubelski Teatr Tańca
6 marca (piątek), g. 19.00, Scena NCK
Spektakl oparty jest na założeniu, że wszystkie istniejące rzeczy i zjawiska pozostają ze sobą we wzajemnej relacji. Dzięki temu zachowują stan „uważności”, będąc w gotowości do działania względem powstających zależności.

Manhattan
18 marca (środa), g. 19.00, Scena NCK
Obserwując narastające dziś napięcia społeczne nurtuje nas pytanie, czy eskalacja przemocy jest jedynym sposobem na przerwanie konfliktu? Jakie odruchy towarzyszą nam, gdy doświadczamy lęku przed potencjalną katastrofą? Główną motywacją projektu jest wzbudzenie dialogu wokół pojęć agresji i wojny.

Fabula Rasa – Polski Teatr Tańca
28 kwietnia (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
koncepcja, choreografia – Maciej Kuźmiński

 

Więcej o sieci:
www.pst.info.pl <kliknij>