03.10.2022

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Kodowanie z robotami – NOWOŚĆ!

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Kodowanie z robotami – NOWOŚĆ!

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Robot Photon jest interaktywny, dzięki czemu motywuje dzieci oraz młodzież do eksperymentowania i zabawy. Dzięki działaniom użytkownika, otrzymuje nowe funkcje i możliwości. Photon jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomoże dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz nauczy dzieci podstaw programowania.

W programie zajęć:

  1. Zapoznanie się z robotem Photon, założenie kont oraz praca z aplikacją PhotonRobot. W czasie tej lekcji uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób sterować robotem, jakie kryje dodatkowe funkcję oraz jak napisać pierwszy prosty program. Podczas lekcji uczestnicy dowiedzą się czym są pętle oraz jak wykorzystać je w praktyce.
  2. Wykorzystanie aplikacji Photon Coding do stworzenia programu zgodnie z polecaniami prowadzącego, te zajęcia będą miał formę zajęć grupowych. Zadaniem każdego z uczestników będzie tak zaprogramować robota aby mógł on opuścić labirynt.
  3. Wykorzystanie aplikacji Photon Coding oraz robota Photon do stworzenie własnego program spełniającego określone przez prowadzącego funkcjonalności (część lekcji prowadzona będzie w grupach).

 

Umiejętności nabyte podczas zajęć:

  • rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, wnioskowania;
  • kształtowanie umiejętności odkodowywania informacji;
  • doskonalenie umiejętności działania w zespole.

Informacje o Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci <kliknij>

David Siedtmann

zajęcia:

od 03.10.2022 do 19.06.2023, sala 008
poniedziałek, 16:00 - 17:00

500 zł – opłata za semestr (możliwość płatności w 2 ratach: 2 x 250 zł; I rata do 30 września 2022 r., II rata do 30 listopada 2022 r.)
40 zł - jednorazowa wejściówka

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 37
e-mail: EDUKACJA@NCK.KRAKOW.PL

podobne zajęcia